Challenger Poznań: Hubert Hurkacz w III rundzie. Porażka Wojciecha Marka

Hubert Hurkacz rozpoczął we wtorek obronę tytułu w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Poznaniu. Na I rundzie zakończył przygodę polski junior, Wojciech Marek.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Rozstawiony z "jedynką" Hubert Hurkacz otrzymał w I rundzie wolny los. Jego pierwszy przeciwnik, Daniel Altmaier, sprawił mu początkowo sporo problemów, bowiem prowadził z przewagą przełamania i niewiele brakowało, by wygrał seta. Partia otwarcia padła ostatecznie łupem wrocławianina. Z kolei w drugiej odsłonie obrońca tytułu nie stracił już gema i zwyciężył 7:6(5), 6:0. W czwartek na jego drodze do ćwierćfinału stanie Hiszpan Enrique Lopez-Perez.

Na I rundzie singla zakończyła się przygoda Wojciecha Marka. Bytomianin otrzymał dziką kartę do głównej drabinki, ale nie sprostał solidnemu na poziomie futuresów Sekou Bangourze. W pierwszym secie Polak jeszcze zaskoczył Amerykanina i zdobył przełamanie, ale z czasem rosła przewaga reprezentanta USA. Po wygraniu partii otwarcia zdominował on rywala w drugiej odsłonie i wygrał zasłużenie 6:4, 6:1.

Jedna z największych gwiazd turnieju, Tommy Robredo, rozpoczął zmagania w Poznań Open 2019 od trzysetowego zwycięstwa nad Jacopo Berrettinim (bratem Matteo). Hiszpan powinien zakończyć ten pojedynek wcześniej, bowiem w drugiej partii podawał na mecz. Zaledwie pięć gemów rozegrał jego rodak, rozstawiony z "dwójką" Roberto Carballes. Uczestnik Rolanda Garrosa 2019 skreczował przy stanie 0:5 w meczu II rundy z Niemcem Danielem Masurem, poniedziałkowym pogromcą Kacpra Żuka.

Jeśli chodzi o Żuka, to wspólnie z Marcinem Matkowskim odpadł już w I rundzie zmagań deblistów. Po pierwszym spotkaniu zakończyli również zmagania Karol Drzewiecki i Szymon Walków. W środę do rywalizacji w grze podwójnej przystąpią Michał Dembek i partnerujący mu Rumun Florin Mergea. Będzie to jedyny polski akcent w trzecim dniu Poznań Open 2019.

I runda gry podwójnej:

Simone Bolelli (Włochy) / Gianluca Mager (Włochy) - Sergio Martos Gornes (Hiszpania) / Pietro Rondoni (Włochy) 6:2, 3:6, 10-7

Joao Domingues (Portugalia, Alt) / Aleksiej Watutin (Rosja, Alt) - Marcin Matkowski (Polska, WC) / Kacper Żuk (Polska, WC) 6:3, 5:7, 10-4

Javier Barranco Cosano (Hiszpania) / Raul Brancaccio (Włochy) - Karol Drzewiecki (Polska, WC) / Szymon Walków (Polska, WC) 7:6(3), 6:1