ATP Monachium: Diego Schwartzman i Philipp Kohlschreiber w II rundzie. Kyle Edmund wyeliminowany

Diego Schwartzman w trzech setach pokonał Benoita Paire'a w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Monachium. Do 1/8 finału awansował też były mistrz tej imprezy Philipp Kohlschreiber, odpadł natomiast Kyle Edmund.

Marcin Motyka
Diego Schwartzman Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Diego Schwartzman
Diego Schwartzman po raz pierwszy w karierze pojawił się w drabince turnieju ATP w Monachium. Debiut w stolicy Bawarii okazał się dla niego udany. We wtorek, w meczu I rundy, Argentyńczyk po ponad 100-minutowym pojedynku pokonał 6:4, 1:6, 6:1 Benoita Paire'a. Schwartzman zawdzięcza zwycięstwo lepszej skuteczności w wykorzystywaniu piłek na przełamanie. Obaj mieli bowiem po 13 takich szans, ale tenisista z Buenos Aires o jedną więcej zamienił na breaka (5-4).

Kolejnym przeciwnikiem rozstawionego z numerem szóstym Schwartzmana będzie Christian Garin. Chilijczyk w I rundzie wygrał 6:4, 6:2 z kwalifikantem Yannickiem Madenem, serwując osiem asów i przy własnym podaniu zdobywając 70 proc. rozegranych punktów.

Philipp Kohlschreiber jest stałym uczestnikiem BMW Open. Występuje w tej imprezie po raz 15., a 11. z rzędu. Na inaugurację swoich tegorocznych zmagań wygrał 6:2, 7:5 z Andreasem Seppim. W II rundzie Niemiec, mistrz zawodów w Monachium z lat 2007, 2012 i 2016, zmierzy się z oznaczonym "dwójką" Karenem Chaczanowem.

Z kolei najwyżej rozstawiony Alexander Zverev, mistrz BMW Open z dwóch ostatnich sezonów, walkę o trzeci tytuł z rzędu rozpocznie meczem z Juanem Ignacio Londero. Argentyńczyk we wtorek w trzech setach okazał się lepszy od innego reprezentanta gospodarzy, Maximiliana Marterera, posiadacza dzikiej karty.

W turnieju nie ma już oznaczonego numerem piątym Kyle'a Edmunda. Brytyjczyk przegrał 4:6, 3:6 z Denisem Kudlą. Tym samym Amerykanin przerwał serię pięciu porażek z rzędu i cieszył się z pierwszej wygranej od lutego, gdy w Dubaju pokonał Matteo Berrettiniego, który będzie jego kolejnym rywalem. Włoch, zeszłotygodniowy zwycięzca turnieju w Budapeszcie, okazał się lepszy od Denisa Istomina. Dalej gra za to turniejowa "siódemka", Guido Pella. Argentyńczyk wyeliminował Mischę Zvereva i w II rundzie Argentyńczyk stanie naprzeciw Taro Daniela.

Rozstawiony z numerem trzecim Marco Cecchinato na otwarcie zmierzy się z Martinem Klizanem, który w meczu przełożonym z poniedziałku wygrał z Ernestsem Gulbisem. W innym zaległym meczu Thiago Monteiro rozbił 6:1, 6:1 Jana-Lennarda Struffa i o ćwierćfinał powalczy z Martonem Fucsovicsem. Z kolei premierowym rywalem Roberto Bautisty, turniejowej "czwórki", został Rudolf Molleker. 18-letni Niemiec ograł Mariusa Copila.

Matteo Berrettini (Włochy) - Denis Istomin (Uzbekistan, Q) 7:6(5), 6:3
Juan Ignacio Londero (Argentyna) - Maximilian Marterer (Niemcy, WC) 6:2, 4:6, 6:2
Thiago Monteiro (Brazylia, Q) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:1, 6:1
Rudolf Molleker (Niemcy, WC) - Marius Copil (Rumunia) 7:6(5), 4:6, 6:4

wolne losy: Alexander Zverev (Niemcy, 1); Karen Chaczanow (Rosja, 2/WC); Marco Cecchinato (Włochy, 3); Roberto Bautista (Hiszpania, 4)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Monachium?