ATP Budapeszt: Hurkacz i Martin odpadli w I rundzie. Daniell i Koolhof za mocni

Hubert Hurkacz i Fabrice Martin na I rundzie zakończyli udział w grze podwójnej turnieju ATP World Tour 250 w Budapeszcie. Polak i Francuz zostali wyeliminowani przez Nowozelandczyka Marcusa Daniella i Holendra Wesleya Koolhofa.

Łukasz Iwanek
Hubert Hurkacz Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Budapeszt Hubert Hurkacz opuści bez wygranego meczu. W singlu został pokonany przez Węgra Attilę Balazsa. W deblu jego partnerem był Fabrice Martin. Polak i Francuz przegrali 2:6, 3:6 z Nowozelandczykiem Marcusem Daniellem i Holendrem Wesleyem Koolhofem.

W pierwszym secie Hurkacz i Martin zostali przełamani trzy razy. W drugiej partii Polak i Francuz prowadzili 3:2, ale przegrali cztery gemy z rzędu. W trwającym 65 minut spotkaniu popełnili pięć podwójnych błędów. Daniell i Koolhof zdobyli 20 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystali pięć z 11 break pointów.

Dla Hurkacza był to drugi w sezonie deblowy występ w głównym cyklu. W styczniu w Pune jego partnerem był Benoit Paire. Polak i Francuz odpadli w I rundzie po porażce z Niemcami Kevinem Krawietzem i Andreasem Miesem.

Martin rok temu w Budapeszcie również został wyeliminowany w I rundzie. Jego partnerem był Purav Raja. Francuz i Hindus przegrali z Węgrami Attilą Balazsem i Martonem Fucsovicsem.

Hurkacz i Martin uznali wyższość solidnych deblistów. W styczniu Koolhoff i Daniell zdobyli tytuł w Brisbane. Holender w tym roku bardzo dobrze spisał się w dwóch turniejach rangi Masters 1000. W Miami i Monte Carlo doszedł do finału, odpowiednio w parze ze Stefanosem Tsitsipasem i Robinem Haase.

Hungarian Open, Budapeszt (Węgry)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 524,3 tys. euro
środa, 24 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Marcus Daniell (Nowa Zelandia) / Wesley Koolhof (Holandia) - Hubert Hurkacz (Polska) / Fabrice Martin (Francja) 6:2, 6:3

Czy Hubert Hurkacz powinien częściej grać w deblu?