Challenger Anning: Kamil Majchrzak w półfinale. Zagra z obrońcą tytułu

Kamil Majchrzak bez straty seta awansował do półfinału turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Anningu. Polski tenisista powtórzył wynik osiągnięty w Chinach w zeszłym sezonie.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W piątek rozstawiony z "trójką" Kamil Majchrzak (ATP 130) zmierzył się z oznaczonym "piątką" Ramkumarem Ramanathanem (ATP 157). Hindus ma większe doświadczenie od Polaka pod względem występów w tourze, ale korty ziemne nigdy nie były jego domeną. Nasz reprezentant wykorzystał to znakomicie.

23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego zdobył w pierwszym secie przełamania w drugim i szóstym gemie, dzięki czemu wygrał partię otwarcia 6:1. W kolejnej odsłonie było już 3:0 dla Majchrzaka, jednak Ramanathan wziął się za odrabianie strat. Majchrzak stracił serwis, gdy w 10. gemie podawał po zwycięstwo. Potem doszło do tie breaka, w którym lepszy okazał się Polak.

Majchrzak wygrał 6:1, 7:6(4) i zagra w półfinale zawodów Kunming Challenger 2019. Powtórzył wynik z zeszłego sezonu i w sobotę stanie przed szansą awansu do finału. Jego przeciwnikiem będzie broniący tytułu Prajnesh Gunneswaran (ATP 80). Rozstawiony z drugim numerem Hindus pokonał tutaj Majchrzaka w trzech setach w ubiegłym roku.

Po przerwie na odpoczynek Majchrzak przystąpił jeszcze wspólnie z Toshihide Matsui do walki o półfinał debla. Polak i 40-letni Japończyk przegrali jednak z holendersko-austriacką parą Sander Arends i Tristan-Samuel Weissborn 3:6, 5:7.

Kunming Challenger, Anning (Chiny)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 162,4 tys. dolarów
piątek, 19 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Kamil Majchrzak (Polska, 3) - Ramkumar Ramanathan (Indie, 5) 6:1, 7:6(4)

ćwierćfinał gry podwójnej:

Sander Arends (Holandia, 4) / Tristan-Samuel Weissborn (Austria, 4) - Kamil Majchrzak (Polska) / Toshihide Matsui (Japonia) 6:3, 7:5