ATP Marrakesz: Pablo Andujar zagra o obronę tytułu. Benoit Paire zatrzymał Jo-Wilfrieda Tsongę

Broniący tytułu Pablo Andujar w dwóch setach pokonał Gillesa Simona w półfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Marrakeszu. W finale Hiszpan zmierzy się z Benoitem Paire'em, który wygrał z Jo-Wilfriedem Tsongą.

Marcin Motyka
Pablo Andujar Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Pablo Andujar
Po raz pierwszy od 2008 roku do półfinałów turnieju Grand Prix Hassan II doszło trzech Francuzów. Wówczas, w Casablance, byli Jo-Wilfried Tsonga, Julien Benneteau i Gilles Simon, który sięgnął po tytuł. W tegorocznej edycji sytuacja się powtórzyła. Znów w 1/2 finału znalazło się trzech francuskich tenisistów, Tsonga, Simon i Benoit Paire, tyle że tym razem ani nie będzie francuskiego finału, ani trofeum nie trafi w ręce Simona.

Nicejczyk w sobotę poniósł bowiem zaskakująco gładką porażkę z Pablo Andujarem. Z broniącym tytułu Hiszpanem przegrał 1:6, 1:6 w 74 minuty. - Moim celem jest zwycięstwo i w finale dam z siebie wszystko - powiedział Andujar, który po raz czwarty wystąpi w finale imprezy Grand Prix Hassan II. Dotychczasowe (w sezonach 2011-12 i 2018) wygrał.

W drugim sobotnim pojedynku, starciu dwóch reprezentantów Francji, Paire wygrał 2:6, 6:4, 6:3 z Tsongą. - Na początku on grał dobrze, a ja zmagałem się ze słońcem. Ale wygrałem i jestem z tego powodu zadowolony, bo pokonałem go po raz pierwszy - mówił 29-latek z Awinionu, który poprzednie trzy mecze z rodakiem przegrał.

Dla Paire'a to szósty w karierze finał w głównym cyklu, ale pierwszy od września 2017 roku, gdy zagrał o tytuł w Metz. Wywalczył tylko jeden tytuł. W lipcu 2015 roku zwyciężył w Bastad.

Niedzielny finał (początek o godz. 15:00 czasu polskiego) będzie czwartą konfrontacją pomiędzy Paire'em a Andujarem. Każdą poprzednią (w 2012 roku w Belgradzie i w Paryżu oraz w 2013 w Barcelonie) wygrał Francuz. - Pablo jest moim przyjacielem i cieszę się, że znów z nim zagram. Mam nadzieję, że zwyciężę - stwierdził tenisista z Awinionu.

W sobotę rozegrano również finał gry podwójnej. W nim Jürgen Melzer i Franko Skugor pokonali 6:4, 7:6(6) parę Matwe Middelkoop / Frederik Nielsen i zdobyli pierwszy wspólny tytuł. Ogółem dla Austriaka to 15. deblowe mistrzostwo w głównym cyklu, a dla Chorwata - czwarte.

Grand Prix Hassan II, Marrakesz (Maroko)