ATP Indian Wells: Hubert Hurkacz zagra z legendą. Roger Federer rywalem Polaka w ćwierćfinale

Roger Federer awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W środowym meczu 1/8 finału Szwajcar pewnie i bez straty seta pokonał Kyle'a Edmunda.

Marcin Motyka
Roger Federer Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Roger Federer
Roger Federer niczym ekspres pędzi przez turniej ATP w Indian Wells. Po tym, jak w 77 minut pokonał Petera Gojowczyka i w 59 uporał się ze Stanem Wawrinką, w środę odniósł kolejne błyskawiczne zwycięstwo. W pojedynku IV rundy wygrał 6:1, 6:4 w 63 minuty z Kyle'em Edmundem.

Federer od początku środowego spotkania zasypał Edmunda gradem potężnych i cudownych uderzeń oraz narzucił szalone tempo, którego Brytyjczyk nie wytrzymał. Szwajcar bardzo łatwo wyszedł na prowadzenie 5:0, by wygrać pierwszego seta 6:1. W drugiej tenisista z Bazylei nieco zwolnił, ale i tak dzięki przełamaniu w piątym gemie znalazł się w komfortowym położeniu. Jedyne problemy miał wtedy, kiedy serwował, aby zakończyć mecz. Nim zwieńczył pojedynek bekhendem, musiał obronić trzy break pointy.

W środowym meczu Federer zapisał na swoim koncie sześć asów, trzy przełamania, 21 zagrań kończących, 17 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 63 punkty, o 18 więcej od przeciwnika. Edmundowi z kolei naliczono cztery asy, 14 uderzeń wygrywających oraz 20 pomyłek własnych.

W ćwierćfinale turnieju BNP Paribas Open 2019 Federer, wspólnie z Novakiem Djokoviciem współrekordzista w liczbie triumfów w tym turnieju (pięć), zmierzy się z Hubertem Hurkaczem. Bedzie to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Spotkanie zostanie rozegrane w piątek.

Do ćwierćfinału awansował także Milos Raonić. Kanadyjczyk zaserwował 12 asów, przy własnym podaniu zdobył 72 proc. rozegranych punktów, ani razu nie dał się przełamać i pokonał 6:4, 6:3 Jana-Lennarda Struffa, rewanżując się Niemcowi za porażkę sprzed dwóch tygodni z Dubaju. Kolejnym rywalem oznaczonego "13" Raonicia będzie Miomir Kecmanović.