ATP Indian Wells: Kamil Majchrzak nie wykorzystał szansy. Przegrał z Andriejem Rublowem

Kamil Majchrzak nie wykorzystał prowadzenia 6:2, 2:0 w pojedynku I rundy eliminacji do zawodów BNP Paribas Open 2019. Polski tenisista przegrał z Andriejem Rublowem i stracił szansę na debiut w imprezie rangi ATP World Tour Masters 1000.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Jeszcze w niedzielę Andriej Rublow (ATP 102) walczył w Indian Wells z Kyle'em Edmundem o tytuł w turnieju rangi ATP Challenger Tour. Brytyjczyk okazał się jednak zbyt mocny dla Rosjanina, który mógł odczuwać zmęczenie po tygodniu rywalizacji. Właśnie tej szansy nie wykorzystał Kamil Majchrzak (ATP 155).

W pierwszym secie tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego wygrał od stanu po 2 cztery gemy i pewnie wygrał premierową odsłonę. W drugiej partii uzyskał przewagę przełamania, lecz dwukrotnie stracił serwis. Polak jeszcze wyrównał na po 4, ale Rublow ponownie poderwał się do ataku i w końcu zamknął seta.

Rosjanin rozpoczął trzecią część spotkania od breaka, lecz Majchrzak odrobił stratę w czwartym gemie. Wówczas Rublow dwukrotnie przełamał jego serwis i wyszedł na 5:2. Wtedy nasz reprezentant zdołał tylko zmniejszyć dystans do 21-latka z Moskwy. Po 124 minutach przegrał ostatecznie 6:2, 4:6, 4:6.

Majchrzak nie zadebiutuje w głównej drabince zawodów BNP Paribas Open 2019. Rozstawiony z 12. numerem w eliminacjach do turnieju w Indian Wells Rublow spotka się w finałowej fazie kwalifikacji z Amerykaninem Bjornem Fratangelo (ATP 128), który został oznaczony "23".