Kolejni rozstawieni za burtą w Marrakeszu. Stan Wawrinka nie wykorzystał szansy

W czwartek poznaliśmy kolejnych ćwierćfinalistów zawodów ATP 250 na kortach ziemnych w Marrakeszu. Z marokańską imprezą pożegnali następni wysoko rozstawieni tenisiści. Wielkiej okazji nie wykorzystał Stan Wawrinka.

Rafał Smoliński
Stan Wawrinka Getty Images / Daniel Castelo Branco/Eurasia Sport Images/ / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Utytułowany Stan Wawrinka zmierzył się w czwartek z Mariano Navone'em. Szwajcar wygrał pierwszego seta. W połowie drugiej partii nie wykorzystał jednak dwóch break pointów, aby wyjść na 4:3 i od tego momentu sytuacja zaczęła się odwracać. Argentyńczyk zamknął partię, a w decydującej odsłonie okazał się już lepszy o dwa przełamania.

- To było dla mnie bardzo trudne. Gdy byłem dzieckiem, oglądałem jego mecze. Cieszę się, że mogłem z nim zagrać i odnieść zwycięstwo - powiedział oznaczony "siódemką" tenisista (cytat za ATP), który wygrał ostatecznie z Wawrinką 3:6, 7:5, 6:2 po dwóch godzinach i 20 minutach.

Navone okazał się w czwartek jedynym rozstawionym graczem, który cieszył się z wygranej. Wieczorem z imprezą pożegnał się oznaczony "dwójką" Sebastian Ofner. Austriak stoczył długi bój z Aleksandarem Vukiciem. W tie-breaku trzeciego seta zmarnował jednak piłkę meczową i to Australijczyk triumfował niespodziewanie 7:6(11), 2:6, 7:6(7). Tym samym w piątkowym ćwierćfinale zmierzą się Navone i Vukić.

Z imprezą w Marrakeszu po pierwszym pojedynku pożegnał się także Daniel Evans. Brytyjczyk został rozstawiony z "trójką" i otrzymał na początek wolny los. W II rundzie jego przeciwnikiem był dobrze czujący się na mączce Roberto Carballes. Hiszpan pokonał Evansa 6:4, 7:6(3) i odniósł 100. zwycięstwo w głównym cyklu.

Carballes w piątkowym ćwierćfinale spotka się z Nicolasem Moreno de Alboranem. Amerykanin wygrał starcie kwalifikantów, bowiem pokonał doświadczonego Davida Goffina 6:3, 6:4. Wynik na pewno jest sporą niespodzianką, ponieważ Belg to triumfator zawodów Grand Prix Hassan II z 2022 roku.

Na piątek organizatorzy zaplanowali do rozegrania wszystkie ćwierćfinały turnieju singla. W grze pozostało już tylko dwóch rozstawionych tenisistów, Mariano Navone i Lorenzo Sonego. Obaj mogą na siebie trafić w półfinale.

Grand Prix Hassan II, Marrakesz (Maroko)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 579,3 tys. euro
czwartek, 4 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Roberto Carballes (Hiszpania) - Daniel Evans (Wielka Brytania, 3) 6:4, 7:6(3)
Nicolas Moreno De Alboran (USA, Q) - David Goffin (Belgia, Q) 6:3, 6:4
Mariano Navone (Argentyna, 7) - Stan Wawrinka (Szwajcaria) 3:6, 7:5, 6:2
Aleksandar Vukić (Australia) - Sebastian Ofner (Austria, 2) 7:6(11), 2:6, 7:6(7)