ATP Buenos Aires: Christian Garin zwycięski w starciu młodych. Argentyna niegościnna dla Nicolasa Jarry'ego

22-letni Christian Garin w trzech setach pokonał 18-letniego Felixa Augera-Aliassime'a w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Buenos Aires. Drugą z rzędu porażkę w Argentynie zanotował Nicolas Jarry.

Marcin Motyka
Cristian Garin WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Cristian Garin
Meczem wieczoru pierwszego dnia turnieju ATP w Buenos Aires był pojedynek dwóch utalentowanych tenisistów, 22-letniego Christiana Garina i Felixa Augera-Aliassime'a, 18-latka. Obaj dysponują ogromnym potencjałem i w przyszłości mogą stać się znaczącymi postaciami rozgrywek. W poniedziałek górą okazał się Chilijczyk, choć początkowo to Kanadyjczyk dominował. Garin przegrywał ze stratą seta oraz przełamania w drugiej partii, lecz odwrócił losy starcia i zwyciężył 3:6, 7:5, 6:3.

W ciągu dwóch godzin i 19 minut gry tenisista z Santiago nie zaserwował asa, pięciokrotnie został przełamany, wykorzystał sześć z 18 break pointów i łącznie zdobył 107 punktów, o trzy więcej od rywala. W II rundzie Chilijczyk zmierzy się z oznaczonym numerem trzecim Marco Cecchinato.

Z kolei inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego Dominika Thiema, który w Buenos Aires wróci do gry po trzytygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją lewej nogi, będzie Maximilian Marterer. Niemiec wygrał 6:4, 6:2 z kwalifikantem Facundo Bagnisem.

Nie powiodło się natomiast rodakowi Garina, Nicolasowi Jarry'emu. Chilijczyk, podobnie jak w zeszłym tygodniu w Cordobie, odpadł już w I rundzie. Tym razem uległ Lorenzo Sonego. W czwartym poniedziałkowym spotkaniu Albert Ramos pokonał 6:3, 6:4 Rogerio Dutrę Silvę.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)