Challenger Burnie: Kamil Majchrzak już w ćwierćfinale. Odprawił Go Soedę

Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Burnie. W czwartkowym pojedynku polski tenisista pokonał w dwóch setach Japończyka Go Soedę.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak (ATP 176) i Go Soeda (ATP 211) spotkali się po raz pierwszy na zawodowych kortach. W czwartek obaj mieli sporo break pointów, ale to nasz reprezentant postarał się o więcej przełamań. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego uczynił to pięciokrotnie, natomiast jego przeciwnik tylko dwa razy.

W partii otwarcia problemy obu zawodników z serwisem zaczęły się od stanu po 2. Natomiast od siódmego gema doszło do serii pięciu przełamań, w wyniku której Majchrzak wyszedł na 6:5. Po zmianie stron nasz reprezentant przerwał złą passę i wygrał podanie do zera. Dzięki temu zwyciężył w premierowej odsłonie 7:5.

Sukces w pierwszym secie uskrzydlił piotrkowianina. W drugiej części spotkania Polak zaczął od obrony dwóch break pointów w drugim gemie, a następnie postarał się o dwa z rzędu przełamania. Teraz prowadził już 5:1 i mógł ze spokojem zwieńczyć pojedynek. Uczynił to przy własnym podaniu przy pierwszej piłce meczowej.

Oznaczony piątym numerem Majchrzak pokonał po 78 minutach Soedę 7:5, 6:2 i zameldował się w ćwierćfinale challengera w Burnie. W piątek jego przeciwnikiem w pojedynku o półfinał będzie Niemiec Sebastian Fanselow (ATP 324), który pokonał 3:6, 6:4, 7:6(2) rozstawionego z czwartym numerem Australijczyka Marka Polmansa (ATP 169). Jak na razie Polak zdobył na Tasmanii 15 punktów do rankingu ATP.

Caterpillar Burnie International, Burnie (Australia)