WTA Sydney: Kvitova lepsza od Kerber w starciu mistrzyń. Barty w półfinale

Petra Kvitova pokonała Andżelikę Kerber i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier w Sydney. Ashleigh Barty wyeliminowała Elise Mertens.

Łukasz Iwanek
Petra Kvitova Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Petra Kvitova
W ćwierćfinale w Sydney doszło do starcia mistrzyń tej imprezy. Andżelika Kerber (WTA 2) triumfowała w niej w ubiegłym sezonie, a Petra Kvitova (WTA 8) była najlepsza w 2015 roku. Niemka nie obroni tytułu, bo przegrała z Czeszką 4:6, 1:6 mecz przerywany przez deszcz.

W pierwszym secie Kerber prowadziła 4:2, ale do końca meczu jeszcze tylko jeden gem padł jej łupem. W ciągu 83 minut Kvitova obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. Zdobyła 26 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Czeszka wyszła na prowadzenie 7-6 w bilansie meczów z Niemką.

Ashleigh Barty (WTA 15) pokonała 6:3, 6:3 Elise Mertens (WTA 12). W ciągu 76 minut Australijka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. W poprzedniej rundzie reprezentantka gospodarzy wyeliminowała Simonę Halep. Barty po raz drugi zagra w półfinale imprezy w Sydney. Rok temu dopiero w finale uległa Andżelice Kerber.

Kiki Bertens (WTA 9) wygrała 6:2, 6:2 z Julią Putincewą (WTA 44). W trwającym 61 minut spotkaniu Holenderka zdobyła 32 z 40 punktów przy własnym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z pięciu okazji. W poprzedniej rundzie Kazaszka wróciła z 3:6, 3:5 i odprawiła Sloane Stephens. Tenisistka z Moskwy to dwukrotna ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa (2016, 2018). Bertens podwyższyła na 5-1 bilans meczów z Putincewą.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 33) była w opałach w poprzedniej rundzie. W meczu z Priscillą Hon odrodziła się ze stanu 0:6, 0:2. W ćwierćfinale Białorusinka pokonała 6:3, 6:3 Timeę Bacsinszky (WTA 192). W ciągu 87 minut tenisistka z Mińska zgarnęła 26 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z sześciu break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań.

W piątek w półfinale Barty zmierzy z Bertens, a Kvitova zagra z Sasnowicz. W ubiegłym sezonie Australijka pokonała Holenderkę w ćwierćfinale turnieju w Montrealu. Czeszka uległa Białorusince w I rundzie Wimbledonu 2018.

Sydney International, Sydney (Australia)

Alaksandra Sasnowicz (Białoruś, Q) - Timea Bacsinszky (Szwajcaria) 6:3, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do finału turnieju WTA w Sydney?