ATP Auckland: David Ferrer kontuzjowany w ostatnim meczu w Nowej Zelandii. John Isner odpadł w II rundzie

Najwyżej rozstawiony John Isner w dwóch setach przegrał z Taylorem Fritzem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Auckland. David Ferrer ostatni w karierze mecz w Nowej Zelandii zakończył z kontuzją.

Marcin Motyka
David Ferrer Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: David Ferrer
Z pewnością nie tak David Ferrer wyobrażał sobie swój ostatni pojedynek w turnieju ATP w Auckland. Kończący wiosną tego roku karierę 36-letni Hiszpan, czterokrotny mistrz ASB Classic, w swoim pożegnalnym spotkaniu w Nowej Zelandii na korcie spędził zaledwie 19 minut. W trzecim gemie meczu z Pablo Carreno Ferrer doznał bowiem kontuzji łydki. Po udzieleniu pomocy medycznej z wielkim opatrunkiem na nodze wrócił do rywalizacji, ale po rozegraniu jeszcze jednej wymiany skreczował.

Tym samym Carreno po rozegraniu ledwie dwóch gemów (w I rundzie miał wolny los) zameldował się w ćwierćfinale imprezy w Auckland. Kolejnym rywalem Hiszpana będzie Jan-Lennard Struff, który w ostatnim meczu środowej serii gier nie dał szans sensacyjnemu pogromcy Hyeona Chunga, notowanemu na 360. miejscu w rankingu Rubinowi Stathamowi. Niemiec w 63 minuty wygrał 6:2, 6:1.

John Isner zmagania w sezonie 2019 rozpoczął od porażki. Najwyżej rozstawiony w ASB Classic 2019 Amerykanin po dwóch tie breakach uległ młodszemu o 12 lat rodakowi, Taylorowi Fritzowi. - Przegrałem dwa poprzednie mecze z Johnem i teraz naprawdę chciałem wygrać. Wiedziałem, że stać mnie, by to zrobić - powiedział 21-latek z Kalifornii, który w 1/4 finału zmierzy się z Cameronem Norrie'em. Brytyjski posiadacz dzikiej karty ograł Joao Sousę.

Bliski porażki był także drugi najwyżej rozstawiony, Fabio Fognini, lecz przetrwał trudne chwile w meczu z Peterem Gojowczykiem. Włoch pokonał Niemca 6:2, 3:6, 7:6(5), choć w decydującym secie przegrywał 3:4 ze stratą przełamania. W ćwierćfinale Fognini zmierzy się z Philippem Kohlschreiberem. Niemiec w środę nie oddał partii Ugo Humbertowi.

Tennys Sandgren pokonał 6:3, 6:3 oznaczonego "trójką" Marco Cecchinato, serwując 13 asów i ani razu nie tracąc własnego serwisu. O półfinał Amerykanin powalczy z Leonardo Mayerem. Argentyńczyk wyeliminował innego Włocha, Matteo Berrettiniego.