ATP Brisbane: Grigor Dimitrow wygrał inauguracyjny mecz sezonu 2019. Popis Milosa Raonicia

Grigor Dimitrow w dwóch setach pokonał Yoshihito Nishiokę w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Brisbane. Był to zarazem premierowy mecz sezonu 2019 w rozgrywkach głównego cyklu.

Marcin Motyka
Grigor Dimitrow Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
Sezon 2019 w ATP World Tour rozpoczął się jeszcze w 2018 roku. Wszystko co premierowe w nowych rozgrywkach stało się udziałem Grigora Dimitrowa, który w poniedziałek zmierzył się z Yoshihito Nishioką. Bułgar wygrał pierwszy punkt, pierwszy gem, pierwszy set i w końcu - pierwszy mecz. Pokonał Japończyka 6:3, 6:4 w godzinę i 19 minut.

- Jak na pierwszy mecz w sezonie, czułem, że bardzo dobrze uderzam piłkę. Jest wprawdzie kilka elementów, które chciałbym poprawić przed kolejnymi spotkaniami, ale myślę, że był to dobry początek - powiedział oznaczony "szóstką" Dimitrow, zwycięzca Brisbane International z 2017 roku.

W II rundzie Bułgar zmierzy się z Johnem Millmanem, którego pokonał w minionej edycji zmagań w stolicy stanu Queensland. Australijczyk w pojedynku sesji nocnej wygrał 7:6(6), 6:7(6), 6:0 z Tennysem Sandgrenem. - John zawsze dobrze się tutaj spisuje. To jego domowy turniej - zaznaczył tenisista z Chaskowa. Z kolei Millman powiedział: - To był mecz, jaki chciałem rozegrać. Mogłem przetestować swoje ciało. Grigor to świetny tenisista. Mam nadzieję, że mu się postawię.

Fantastycznie nowy sezon rozpoczął Milos Raonić. Kanadyjczyk zdeklasował Aljaza Bedene, zwyciężając 6:0, 6:3. W ciągu ledwie 47 minut gry 28-latek zaserwował aż 18 asów, przy własnym podaniu zdobył 32 z 38 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i wykorzystał cztery z ośmiu break pointów. O ćwierćfinał Raonić, mistrz Brisbane International z 2016 roku, zagra z Miomirem Kecmanoviciem. 19-letni Serb ograł Leonardo Mayera i odniósł debiutancką wygraną na poziomie ATP World Tour.

Inauguracyjnym przeciwnikiem rozstawionego z numerem trzecim Kyle'a Edmunda został Yasutaka Uchiyama. Japończyk w pojedynku kwalifikantów wygrał 6:4, 7:6(6) z Ugo Humbertem.

Brisbane International, Brisbane (Australia)