ATP Moskwa: najwyżej rozstawiony Marco Cecchinato za burtą. Ricardas Berankis obronił pięć meczboli

Najwyżej rozstawiony Marco Cecchinato w dwóch setach przegrał z Adrianem Mannarino w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Moskwie. Ricardas Berankis w starciu z Aljazem Bedene obronił pięć piłek meczowych.

Marcin Motyka
Marco Cecchinato Getty Images / Robert Prezioso / Na zdjęciu: Marco Cecchinato
W Moskwie Marco Cecchinato pierwszy raz w karierze wystąpił jako najwyżej rozstawiony tenisista w drabince turnieju rangi ATP World Tour. Włoch jednak nie spisał się jak na "jedynkę" przystało. Co więcej, z zawodami w stolicy Rosji pożegnał się już po inauguracyjnym pojedynku. W środowym meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) 26-latek z Palermo gładko przegrał (2:6, 3:6) z Adrianem Mannarino.

Francuz do wygranej potrzebował zaledwie 52 minut. W tym czasie zaserwował 11 asów, przy własnym podaniu zdobył 32 z 34 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i wykorzystał cztery z 12 break pointów. W 1/4 finału Mannarino zmierzy się z Jegorem Gerasimowem. Białoruski kwalifikant niespodziewanie ograł Benoita Paire'a i pierwszy raz w karierze zameldował się w ćwierćfinale imprezy głównego cyklu.

Karen Chaczanow, jeden z faworytów gospodarzy, udanie otworzył zmagania w Kremlin Cup 2018. Drugi najwyżej notowany rosyjski tenisista pokonał 6:4, 7:5 doświadczonego Lukasa Rosola. Chaczanow w drugiej partii obronił pięć setboli, a w całym starciu oraz oddalił 12 z 13 break pointów dla rywala.

Ricardas Berankis po niezwykle zaciętej batalii okazał się lepszy od Aljaza Bedene. Litwin po dwóch godzinach i 38 minutach zwyciężył 3:6, 7:6(3), 7:6(5), broniąc aż pięciu meczboli - jednego w 12. gemie drugiego seta, dwóch w dziewiątym gemie trzeciej partii oraz kolejnych dwóch w dziesiątym gemie ostatniej odsłony.

W zaległym pojedynku I rundy Pierre-Hugues Herbert wygrał 6:3, 6:4 z kwalifikantem Aleksandrem Bublikiem. Francuz w ciągu 70 minut gry zaserwował pięć asów, ani razu nie został przełamany i wykorzystał dwie z pięciu szans na breaka.