WTA Luksemburg: efektowne otwarcie Donny Vekić. Carina Witthoeft nie obroni tytułu

Chorwatka Donna Vekić rozbiła Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą w I rundzie turnieju WTA International w Luksemburgu. Tytułu nie obroni Niemka Carina Witthoeft, która uległa Białorusince Wierze Łapko.

Łukasz Iwanek
Donna Vekić PAP/EPA / KIYOSHI OTA / Na zdjęciu: Donna Vekić
W poniedziałek rozpoczął się halowy turniej w Luksemburgu, w którym w przeszłości pięć razy triumfowała Kim Clijsters. Na otwarcie 28. edycji Donna Vekić (WTA 35) w 74 minuty pokonała 6:0, 6:1 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 68). Chorwatka zaserwowała sześć asów i obroniła pięć break pointów, a sama wykorzystała sześć z 12 szans na przełamanie. Słowaczka przy swoim drugim podaniu zdobyła tylko cztery z 22 punktów. O ćwierćfinał Vekić zmierzy się z Francuzką Fioną Ferro lub Rumunką Moniką Niculescu.

Tytułu nie obroni Carina Witthöft (WTA 100), która przegrała 4:6, 7:5, 4:6 z Wierą Łapko (WTA 62). W trwającym dwie godziny i 22 minuty meczu Białorusinka zaserwowała osiem asów. Niemka miała ich 10, ale też popełniła osiem podwójnych błędów. Wykorzystała tylko trzy z 10 break pointów, a sama cztery razy została przełamana. Łapko zdobyła 38 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kolejną rywalką Białorusinki będzie Pauline Parmentier (WTA 50), która wygrała 7:6(8), 6:2 z Viktoriją Golubić (WTA 107). W pierwszej partii Szwajcarka prowadziła 3:0 z dwoma przełamaniami, a później 5:3. W tie breaku obroniła cztery piłki setowe, z czego trzy przy 3-6, a przy 8-7 sama miała szansę na zwieńczenie seta. Straciła jednak trzy punkty z rzędu, a w drugiej odsłonie miała niewiele do powiedzenia.

W ciągu godziny i 47 minut Parmentier zaserwowała pięć asów i zgarnęła 39 z 55 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła osiem z 10 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2015 roku w finale w Essen (ITF) Francuzka pokonała Golubić w trzech setach.

Anna Blinkowa (WTA 99) pokonała 6:2, 7:5 Tatjanę Marię (WTA 75). W drugim secie Rosjanka wróciła z 2:4. W ciągu 81 minut wykorzystała wszystkie pięć break pointów. Tenisistki te spotkały się w drugim kolejnym turnieju. W Linzu z wygranej cieszyła się Niemka. W II rundzie Blinkowa spotka się z najwyżej rozstawioną Julią Görges lub Viktorią Kuzmovą.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)

Anna Blinkowa (Rosja) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:2, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Donna Vekić awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Luksemburgu?