ATP Pekin: Feliciano Lopez obronił meczbole i pokonał Bornę Coricia. Zwycięstwa Kyle'a Edmunda i Karena Chaczanowa

Feliciano Lopez obronił trzy meczbole i w trzech setach pokonał Bornę Coricia w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Pekinie. Do 1/8 finału awansowali też m.in. Kyle Edmund, Karen Chaczanow i Marton Fucsovics.

Marcin Motyka
Feliciano Lopez Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Feliciano Lopez
Tegoroczna edycja turnieju ATP w Pekinie rozpoczęła się od bardzo emocjonującego pojedynku tenisistów z różnych pokoleń. 37-letni Feliciano Lopez zmierzył się z o 16 lat młodszym Borną Coriciem. Po dwóch godzinach i 45 minutach górę wzięło doświadczenie. Hiszpan pokonał Chorwata 7:5, 5:7, 7:5, broniąc trzech piłek meczowych.

Pojedynek rozstrzygnął się w samej końcówce. W trzecim secie Lopez przegrywał 4:5 i wówczas Corić uzyskał trzy meczbole. Przy pierwszej szansie Chorwat zagrał nieudany lob, przy drugiej pomylił się z forhendu, a przy trzeciej - Hiszpan posłał asa. Weteran z Madrytu ostatecznie utrzymał podanie, wyrównał na 5:5, następnie sam przełamał rywala, wyszedł na prowadzenie 6:5 i po chwili zakończył spotkanie.

Kłopoty w I rundzie miał również Kyle Edmund. Rozstawiony z numerem piątym Brytyjczyk, półfinalista tegorocznego Australian Open, przegrał inauguracyjną partię konfrontacji z Peterem Gojowczykiem, ale odwrócił losy meczu i zwyciężył 3:6, 6:1, 6:2. Trzech setów do zwycięstwa potrzebował też Dusan Lajović. Serb w starciu kwalifikantów ograł Vaska Pospisila.

Karen Chaczanow drugi raz w ciągu półtora miesiąca pokonał Sama Querreya i znów uczynił to bez straty partii. 15 sierpnia, w II rundzie imprezy w Cincinnati, Rosjanin wygrał 7:5, 6:4, natomiast w poniedziałek, na otwarcie China Open, triumfował 6:4, 6:4. W II rundzie Chaczanow zagra z najwyżej rozstawionym Juanem Martinem del Potro bądź z Albertem Ramosem.

Marton Fucsovics sześciokrotnie przełamał serwis Andreasa Seppiego i pokonał Włocha 6:3, 6:4. Do 1/8 finału awansował również Malek Jaziri. Tunezyjczyk na korcie centralnym okazał się lepszy od jedynego reprezentanta gospodarza w głównej drabince turnieju, Yibinga Wu.