ATP Shenzhen: Marcin Matkowski i Nicholas Monroe nie sprostali "jedynkom"

Marcin Matkowski i Nicholas Monroe na ćwierćfinale zakończyli występ w turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w chińskim Shenzhen. W czwartek pokonali ich najwyżej rozstawieni Ben McLachlan i Joe Salisbury.

Rafał Smoliński
Marcin Matkowski WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Marcin Matkowski
Japońsko-brytyjska para rozpoczęła mecz od przełamania, ale szybko straciła przewagę. Partię otwarcia rozstrzygnęła breakiem w dziewiątym gemie. Marcin Matkowski i Nicholas Monroe słabo zaczęli także drugiego seta. Decydujące okazało się przełamanie w gemie otwarcia, po którym rywale kontrolowali przebieg wydarzeń na korcie.

Po 66 minutach Ben McLachlan i Joe Salisbury wygrali 6:4, 6:4. W spotkaniu o finał zawodów Shenzhen Open 2018 ich przeciwnikami będą oznaczeni trzecim numerem Roman Jebavy i Andres Molteni. Czesko-argentyński duet awansował do półfinału bez gry, bowiem Amerykanin Denis Kudla i Brytyjczyk Cameron Norrie poddali mecz walkowerem.

Matkowski i Monroe zagrali ze sobą po raz trzeci w obecnym sezonie. W Budapeszcie osiągnęli półfinał, w Petersburgu odpadli w I rundzie, zaś w Shenzhen doszli do ćwierćfinału. Otrzymają za to po 45 punktów do rankingu deblowego oraz czek na sumę 6480 dolarów do podziału.

Shenzhen Open, Shenzhen (Chiny)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 733,6 tys. dolarów
czwartek, 27 września

ćwierćfinał gry podwójnej:

Ben McLachlan (Japonia, 1) / Joe Salisbury (Wielka Brytania, 1) - Marcin Matkowski (Polska) / Nicholas Monroe (USA) 6:4, 6:4

Czy Marcin Matkowski powróci jeszcze do Top 30?