WTA Quebec City: awans Petry Martić. Rebecca Marino w pierwszym ćwierćfinale od 2011 roku

Chorwatka Petra Martić łatwo pokonała Białorusinkę Olgę Goworcową w II rundzie turnieju WTA International w Quebec City. Do ćwierćfinału awansowała Kanadyjka Rebecca Marino.

Łukasz Iwanek
Petra Martić Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Petra Martić
Petra Martić (WTA 38) dwóm rywalkom oddała po dwa gemy i pewnie zameldowała się w ćwierćfinale turnieju w Quebec City. Najpierw odprawiła Naomi Broady, a w II rundzie rozbiła 6:0, 6:2 Olgę Goworcową (WTA 550). W ciągu 68 minut Chorwatka obroniła osiem break pointów i wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Białorusinka zdobyła tylko trzy z 16 punktów przy swoim drugim podaniu.

Dla Goworcowej był to pierwszy występ w głównym cyklu po przerwie macierzyńskiej. W lutym Białorusinka urodziła syna Dominika. Tenisistka z Mińska osiągnęła cztery singlowe finały w głównym cyklu, a w deblu wywalczyła osiem tytułów. Jej najlepszy wielkoszlemowy rezultat to IV runda Wimbledonu 2015. W rankingu najwyżej była na 35. miejscu.

Martić jest niepokonana od siedmiu meczów. W Chicago (challenger WTA) zdobyła największy tytuł w dotychczasowej karierze. W Quebec City Chorwatka osiągnęła czwarty w tym roku ćwierćfinał w głównym cyklu (Budapeszt, Indian Wells, Bukareszt). Kolejną jej rywalką będzie Jessica Pegula (WTA 227), która pokonała 7:6(3), 6:4 Ons Jabeur (WTA 116). Tunezyjka dwa razy serwowała po wygranie pierwszego seta (przy 5:4 i 6:5), a w drugiej partii nie wykorzystała prowadzenia 2:0.

W ciąg 89 minut Amerykanka wykorzystała pięć z 11 break pointów. Tenisistka z Charleston awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od dwóch lat. W 2016 roku właśnie w Quebec City uległa Terezie Martincovej. Jedyny do tej pory półfinał Pegula osiągnęła w Waszyngtonie (2016).

Rebecca Marino (WTA 264) wróciła z 1:4 w trzecim secie i zwyciężyła 6:7(3), 6:2, 6:4 Georgina Garcię-Perez (WTA 142). Hiszpanka zaserwowała 12 asów, ale została przełamana sześć razy. Kanadyjka zdobyła o 12 punktów więcej (98-86) i awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od września 2011 roku. Wtedy właśnie w Quebec City wygrała dwa mecze, a w walce o półfinał uległa Holenderce Michaelli Krajicek.

Marino pięć lat temu zakończyła karierę z powodu depresji. W 2017 roku wróciła do rywalizacji, a w obecnym sezonie zdobyła cztery tytuły ITF. Kanadyjka doszła do III rundy Rolanda Garrosa 2011, a w rankingu najwyżej była notowana na 38. pozycji. Jedyny do tej pory finał w głównym cyklu osiągnęła w 2011 roku w Memphis. Kolejną rywalką 27-latki z Vancouver będzie Brytyjka Heather Watson.

Sofia Kenin (WTA 67) pokonała 6:4, 6:4 Francoise Abandę (WTA 196). W ciągu 72 minut Amerykanka zdobyła 30 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Awansowała do trzeciego w sezonie ćwierćfinału w głównym cyklu (Auckland, Majorka). O półfinał Kenin zagra z Portorykanką Moniką Puig.

Coupe Banque Nationale, Quebec City (Kanada)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 13 września

II runda gry pojedynczej:

Petra Martić (Chorwacja, 2) - Olga Goworcowa (Białoruś) 6:0, 6:2
Sofia Kenin (USA, 5) - Francoise Abanda (Kanada, WC) 6:4, 6:4
Jessica Pegula (USA, Q) - Ons Jabeur (Tunezja) 7:6(3), 6:4
Rebecca Marino (Kanada, WC) - Georgina Garcia-Perez (Hiszpania) 6:7(3), 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Rebecca Marino awansuje do półfinału turnieju WTA w Quebec City?