ITF Bydgoszcz: Karol Drzewiecki i Mateusz Kowalczyk wygrali polski finał debla. Paweł Ciaś odpadł w singlu

Karol Drzewiecki i Mateusz Kowalczyk w dwóch setach pokonali Michała Mikułę i Yanna Wójcika w finale debla rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ITF Futures w Bydgoszczy. W ćwierćfinale singla odpadł Paweł Ciaś.

Marcin Motyka
Mateusz Kowalczyk WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk
Najwyżej rozstawieni w zawodach debla w turnieju ITF w Bydgoszczy Karol Drzewiecki i Mateusz Kowalczyk w finale mieli trudną przeprawą z inną polską parą, posiadaczami dzikiej karty Michałem Mikułą i Yannem Wójcikiem. Ostatecznie po godzinie i 20 minutach faworyci jednak zwyciężyli 7:6(3), 6:4.

Dla Kowalczyka to już trzeci w tym roku tytuł wywalczony na polskich kortach. Wcześniej, w parze z Szymonem Walkowem, triumfował w challengerach w Poznaniu i w Sopocie. Ogółem dla 31-latka z Chrzanowa to 38. mistrzostwo na zawodowych kortach, a dla Drzewieckiego - ósme.

Polskich tenisistów nie ma już natomiast w turnieju singla. Ostatni reprezentant naszego kraju, Paweł Ciaś, pożegnał się z zawodami w piątek. W pojedynku ćwierćfinałowym rozstawiony z numerem czwartym Ciaś przegrał 1:6, 4:6 z Pedro Sakamoto. Brazylijczyk o finał powalczy z Lukasem Kleinem. W drugim półfinale zmierzą się Thiago Seyboth Wild i Jeremy Jahn.

Drobex Centrum Cup, Bydgoszcz (Polska)
ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 25 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

półfinał gry pojedynczej:

sobota, 18 sierpnia

Thiago Seyboth Wild (Brazylia, 6) - Jeremy Jahn (Niemcy, 3)
Pedro Sakamoto (Brazylia, 7) - Lukas Klein (Słowacja, 5)

ćwierćfinał gry pojedynczej:

piątek, 17 sierpnia

Pedro Sakamoto (Brazylia, 7) - Paweł Ciaś (Polska, 4) 6:1, 6:4
Jeremy Jahn (Niemcy, 3) - Christian Lindell (Szwecja, 8) 6:1, 6:4
Lukas Klein (Słowacja, 5) - Joao Pedro Sorgi (Brazylia) 6:3, 6:1
Thiago Seyboth Wild (Brazylia, 6) - Christopher Heyman (Belgia, 1) 4:6, 6:0, 7:6(3)

GRA PODWÓJNA

finał gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 1) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 1) - Michał Mikuła (Polska, WC) / Yann Wójcik (Polska, WC) 7:6(3), 6:4

Jaki będzie skład finału turnieju ITF w Bydgoszczy?