WTA Cincinnati: Kerber wyeliminowana przez Keys. Sabalenka znów obroniła piłkę meczową

Niemka Andżelika Kerber przegrała z Amerykanką Madison Keys w III rundzie turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati. Białorusinka Aryna Sabalenka wyeliminowała Francuzkę Caroline Garcię po obronie piłki meczowej.

Łukasz Iwanek
Madison Keys Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Madison Keys
W II rundzie Andżelika Kerber (WTA 4) wyeliminowała w trzech setach Anastazję Pawluczenkową i wygrała pierwszy mecz od czasu triumfu w Wimbledonie. W walce o ćwierćfinał turnieju w Cincinnati Niemka przegrała 6:2, 6:7(3), 4:6 z Madison Keys (WTA 13). W tie breaku drugiej partii była liderka rankingu od 3-1 straciła sześć punktów z rzędu. W trzecim secie było jedno przełamanie, które Amerykanka uzyskała na 5:4.

W trwającym godzinę i 58 minut meczu Keys zaserwowała dziewięć asów, a Kerber popełniła pięć podwójnych błędów. Obie tenisistki miały po osiem break pointów. Amerykanka uzyskała dwa przełamania, a sama trzy razy oddała podanie. Finalistka US Open 2017 poprawiła na 2-7 bilans spotkań z Niemką.

W ćwierćfinale Keys zmierzy się z Aryną Sabalenką (WTA 34), która zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:5 Caroline Garcię (WTA 5). W trzecim secie Białorusinka wróciła z 3:5 i obroniła piłkę meczową w 10. gemie. W trwającym dwie godziny i 34 minuty spotkaniu tenisistka z Mińska odparła siedem z 10 break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania.

Sabalenka już trzecią rywalkę w ostatnich dniach wyeliminowała po obronie co najmniej jednej piłki meczowej. W Montrealu odprawiła Karolinę Woźniacką (trzy), a w Cincinnati w II rundzie pokonała Karolinę Pliskovą (dwie). Białorusinka po raz pierwszy spotka się z Keys.

Petra Kvitova (WTA 6) wygrała 6:4, 6:2 z Kristiną Mladenović (WTA 57). W pierwszym secie Francuzka z 1:3 wyrównała na 3:3, a w drugim obroniła piłkę meczową i z 0:5 zbliżyła się na 2:5, ale więcej nie zdziałała. W ciągu 89 minut Czeszka wykorzystała sześć z 18 break pointów. Podwyższyła na 6-1 bilans meczów z Mladenović.

Łesia Curenko (WTA 44) pokonała 7:6(5), 6:2 Jekaterinę Makarową (WTA 49). W pierwszym secie Rosjanka nie wykorzystała prowadzenia 5:2, a później 5-3 w tie breaku. W trwającym godzinę i 51 minut spotkaniu tenisistka z Moskwy popełniła osiem podwójnych błędów i sześć razy oddała podanie.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)

Łesia Curenko (Ukraina) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 7:6(5), 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Cincinnati?