WTA Montreal: Wiktoria Azarenka bezlitosna dla Kristiny Mladenović. Caroline Garcia w III rundzie

Wiktoria Azarenka rozbiła Kristinę Mladenović w I rundzie turnieju WTA Premier 5 w Montrealu. Caroline Garcia w trzech setach pokonała Magdalenę Rybarikovą.

Łukasz Iwanek
Wiktoria Azarenka Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
Wiktoria Azarenka (WTA 95) nie miała litości dla Kristiny Mladenović (WTA 59) w I rundzie turnieju w Montrealu. Białorusinka w 55 minut rozbiła Francuzkę 6:0, 6:1. Dwukrotna mistrzyni Australian Open zdobyła 56 z 84 rozegranych punktów (67 proc.). Nie musiała bronić ani jednego break pointu, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Mladenović popełniła 10 podwójnych błędów. Kolejną rywalką Azarenki będzie Brytyjka Johanna Konta.

W III rundzie jest Caroline Garcia (WTA 6), która zwyciężyła 4:6, 6:1, 6:3 Magdalenę Rybarikovą (WTA 29). W pierwszym secie Francuzka nie wykorzystała prowadzenia 3:1, a w trzecim od 2:3 zdobyła cztery gemy z rzędu. W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu odparła siedem z dziewięciu break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań.

Daria Kasatkina (WTA 12) wygrała 6:4, 4:6, 6:1 z Marią Sakkari (WTA 31), finalistką turnieju w San Jose z ubiegłego tygodnia. W trwającym dwie godziny i 16 minut spotkaniu obie tenisistki miały łącznie 36 break pointów. Rosjanka obroniła 14 z 19, a sama wykorzystała osiem z 17 szans na przełamanie. Kolejną rywalką tenisistki z Togliatti będzie Maria Szarapowa, a w III rundzie zwyciężczyni tej konfrontacji zagra z Caroline Garcią.

W I rundzie reprezentantki gospodarzy zmierzyły się z Belgijkami. Eugenie Bouchard (WTA 129) uległa 2:6, 4:6 Elise Mertens (WTA 15). W pierwszym secie Kanadyjka z 0:5 zbliżyła się na 2:5, a w drugim nie wykorzystała prowadzenia 3:0. W trwającym 94 minuty meczu obie tenisistki miały po 11 break pointów. Finalistka Wimbledonu 2014 uzyskała tylko dwa przełamania, a sama oddała podanie pięć razy. Bouchard od 2008 roku w Rogers Cup (2008-2010 w kwalifikacjach, w kolejnych sezonach w turnieju głównym) wygrała zaledwie cztery mecze. Francoise Abanda (WTA 191) zdobyła 24 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wygrała 6:3, 6:2 z Kirsten Flipkens (WTA 47). Tenisistka z Montrealu wykorzystała sześć z 11 break pointów.

Trwa zwycięska seria Mihaeli Buzarnescu (WTA 20), która w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w San Jose. W Montrealu na początek Rumunka pokonała 6:2, 7:5 Qiang Wang (WTA 53). W drugim secie tenisistka z Bukaresztu wróciła z 3:5 po obronie sześciu piłek setowych. Następną jej rywalką będzie broniąca tytułu Elina Switolina. Shuai Zhang (WTA 32) zwyciężyła 7:5, 7:5 Barborę Krejcikovą (WTA 232). Chinka dwa razy odrabiała straty, z 2:4 w pierwszej i z 3:5 w drugiej partii (obroniła piłkę setową).

Alize Cornet (WTA 34) wygrała 4:6, 6:1, 6:3 z Tatjaną Marią (WTA 81). W trwającym dwie godziny i 26 minut meczu Francuzka popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też wykorzystała siedem z 14 break pointów. W II rundzie czeka ją starcie z Andżeliką Kerber. Anastazja Pawluczenkowa (WTA 28) pokonała 6:3, 6:2 Christinę McHale (WTA 98). Rosjanka zamieniła na przełamanie pięć z 11 okazji i o 1/8 finału zmierzy się z Simoną Halep.

Francoise Abanda (Kanada, WC) - Kirsten Flipkens (Belgia, Q) 6:3, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Wiktoria Azarenka awansuje do III rundy turnieju WTA w Montrealu?