WTA Montreal: Alicja Rosolska i Abigail Spears nie podbiją Kanady. Odpadły w I rundzie

Alicja Rosolska i Abigail Spears na I rundzie zakończyły udział w grze podwójnej turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Montrealu.

Łukasz Iwanek
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Alicja Rosolska i Abigail Spears zanotowały pierwszy występ od czasu Wimbledonu, w którym doszły do półfinału. W I rundzie turnieju w Montrealu Polka i Amerykanka przegrały 1:6, 4:6 z rozstawionymi z numerem szóstym Słowenką Andreją Klepac i Hiszpanką Marią Jose Martinez Sanchez.

Po gładko przegranym pierwszym secie, Rosolska i Spears mogły doprowadzić do super tie breaka. Jednak w drugiej partii nie wykorzystały prowadzenia 4:2. W trwającym 63 minuty spotkaniu Polka i Amerykanka wykorzystały tylko jedną z siedmiu szans na przełamanie, a same pięć razy straciły podanie.

O ćwierćfinał Klepac i Martinez Sanchez zmierzą się z Johanną Kontą i Shuai Zhang. Brytyjka i Chinka obroniły dwie piłki meczowe w drugim secie i pokonały 4:6, 7:6(1), 11-9 Rumunki Simonę Halep i Irinę-Camelię Begu.

Dla Rosolskiej i Spears był to 19. wspólny występ w tym roku. Najlepiej spisały się na trawie. Oprócz osiągnięcia półfinału Wimbledonu zdobyły tytuł w Nottingham.

Rosolska po raz 10. zagrała w Rogers Cup w deblu. Najdalej doszła do ćwierćfinału, co udało się jej dwa razy, ale w obu przypadkach w Toronto, gdzie impreza odbywa się w latach nieparzystych (2011 z Klaudią Jans-Ignacik i 2013 z Oksaną Kałasznikową). Spears również jest dwukrotną ćwierćfinalistką kanadyjskiego turnieju (2013 i 2014 z Raquel Atawo).

Polka w Montrealu swoich sił próbowała również w eliminacjach w singlu. W ich I rundzie przegrała z 15-letnią Kanadyjką Leylą Annie Fernandez.

Rogers Cup, Montreal (Kanada)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,820 mln dolarów
wtorek, 7 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Andreja Klepac (Słowenia, 6) / Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania, 6) - Alicja Rosolska (Polska) / Abigail Spears (USA) 6:1, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Alicja Rosolska i Abigail Spears wygrają latem turniej WTA w Ameryce Północnej?