Challenger Pullach: Kamil Majchrzak z rewanżem za Tajpej

Kamil Majchrzak awansował do II rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w niemieckim Pullach. We wtorek polski tenisista zwyciężył w dwóch setach pochodzącego z bawarskiej stolicy Matthiasa Bachingera.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Polak i Niemiec grali już ze sobą w tym roku na kortach twardych w Tajpej, gdzie minimalnie lepszy po trzysetowym boju był reprezentant naszych zachodnich sąsiadów. We wtorek Kamil Majchrzak (ATP 191) nie dał zbyt wielu szans Matthiasowi Bachingerowi (ATP 160) i zwieńczył pojedynek w godzinę i 24 minuty.

W pierwszym secie tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego błyskawicznie ruszył do ataku i prowadził już 4:0. Polak grał bardziej urozmaicony tenis od rywala, dlatego nawet strata serwisu w piątym gemie nie wpłynęła niekorzystnie na rezultat premierowej odsłony. Nasz reprezentant zakończył ją w dziewiątym gemie przy drugiej okazji.

Na początku drugiej części spotkania gra nieco się wyrównała i obaj panowie mieli swoje szanse na przełamanie. Udało się to jednak Majchrzakowi w siódmym gemie i od tego momentu Polak robił wszystko, żeby nie stracić podania. W 10. gemie nasz tenisista zakończył pojedynek wynikiem 6:3, 6:4 przy trzeciej piłce meczowej.

Już w środę Majchrzak zagra o ćwierćfinał ze świeżo upieczonym mistrzem z Kitzbühel, Martinem Klizanem (ATP 77). Oznaczony piątym numerem Słowak, który legitymuje się bilansem 6-0 w finałach zawodów ATP World Tour, wygrał 6:3, 6:2 w I rundzie turnieju Isar Open 2018 z Hiszpanem Ricardo Ojedą Larą (ATP 220). Za zwycięstwo w pierwszym meczu Polak otrzymał 10 punktów do rankingu ATP. Ćwierćfinał na bawarskiej mączce jest warty 25 punktów.