ATP Toronto: Benoit Paire nie dał się ponieść emocjom i wygrał. Ekspresowy Fernando Verdasco

Benoit Paire w dwóch setach pokonał Jareda Donaldsona i w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Toronto zagra z najwyżej rozstawionym Rafaelem Nadalem. Fernando Verdasco do wygranej potrzebował 54 minut.

Marcin Motyka
Benoit Paire Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Benoit Paire
Ubiegłotygodniowy występ w Waszyngtonie Benoit Paire zakończył w atmosferze skandalu. Podczas meczu z Marcosem Baghdatisem złamał trzy rakiety, za co został ukarany 16,5 tys. dolarów grzywny. W poniedziałek, w czasu pojedynku I rundy turnieju ATP Masters 1000 w Toronto przeciw Jaredowi Donaldsonowi, Francuz nie dał się ponieść negatywnym emocjom i odniósł zwycięstwo. Po 70 minutach rywalizacji pokonał Amerykanina 6:3, 6:4.

- Ta wygrana jest dobra dla mnie i dla mojego stanu konta - zażartował Paire (w poniedziałek dziewięć asów, 24 zagrania kończące i cztery przełamania), nawiązując do kary, jaką otrzymał. W II rundzie Francuz zmierzy się z najwyżej rozstawionym w Rogers Cup 2018 Rafaelem Nadalem. Przeciwko Hiszpanowi grał dotychczas trzykrotnie i nie zdobył nawet seta. - Nie oczekuję niczego wyjątkowego. W tej chwili nie gram dobrze. Ostatnie turnieje są dla mnie trudne, dlatego będę chciał po prostu dobrze bawić się na korcie - dodał tenisista z Awinionu.

Z kolei inauguracyjnym przeciwnikiem oznaczonego numerem piątym Grigora Dimitrowa został Fernando Verdasco  z którym ma bilans 2-2. Hiszpan jako pierwszy awansował do II rundy zmagań w Toronto. Na korcie Grandstand w 54 minuty wygrał 6:2, 6:2 z Peterem Gojowczykiem, czterokrotnie przełamując podanie Niemca.

Peter Polansky wykorzystał otrzymaną od organizatorów dziką kartę. W premierowym meczu turnieju na korcie centralnym Kanadyjczyk ograł 7:6(3), 6:4 Matthew Ebdena. - To dla mnie wielka sprawa. On świetnie serwował i wywierał presję na moim podaniu. Najważniejsze, że w pierwszym secie doprowadziłem do tie breaka, a potem przejąłem inicjatywę i utrzymałem jakość gry - powiedział Polansky.

Do II rundy awansowali również Marton Fucsovics i Ilja Iwaszka. Węgier wygrał z Joao Sousą, natomiast białoruski kwalifikant okazał się lepszy od Yuichiego Sugity i odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w imprezie rangi ATP World Tour Masters 1000.

Mackenzie McDonald wszedł do głównej drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z eliminacji. Amerykanin zastąpił Roberto Bautistę, który wycofał się z powodu kłopotów żołądkowych.