WTA Moskwa: Alaksandra Sasnowicz w II rundzie. Efektowny awans 17-letniej Anastazji Potapowej

Białorusinka Alaksandra Sasnowicz pokonała Szwedkę Johannę Larsson i awansowała do II rundy turnieju WTA International na kortach ziemnych w Moskwie.

Łukasz Iwanek
Alaksandra Sasnowicz Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Alaksandra Sasnowicz
W poniedziałek rozpoczęła się pierwsza edycja imprezy rangi International w Moskwie. Alaksandra Sasnowicz (WTA 42) wygrała 6:1, 6:3 z Johanną Larsson (WTA 85). W ciągu 55 minut Białorusinka obroniła cztery z pięciu break pointów i zdobyła 24 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Hiszpanka Paula Badosa lub Rosjanka Jewgienija Rodina. Tenisistka z Mińska w tegorocznym Wimbledonie po raz pierwszy doszła do IV rundy wielkoszlemowego turnieju.

Anastazja Potapowa (WTA 204) w 51 minut rozbiła 6:1, 6:1 Wiktorię Tomową (WTA 129). Rosjanka wykorzystała sześć z 12 break pointów i zdobyła 57 z 89 rozegranych punktów (64 proc.). Da 17-latki z Moskwy to drugi wygrany mecz w głównym cyklu. Na początku tego roku w Petersburgu wyeliminowała Tatjanę Marię. W II rundzie mistrzyni juniorskiego Wimbledonu 2016 zmierzy się z jedną z Czeszek, Kateriną Siniakovą lub Kristyną Pliskovą.

Kaia Kanepi (WTA 49) prowadziła 6:2, 5:0, a ostatecznie wygrała 6:2, 6:2 z Wierą Zwonariową (WTA 133), finalistką Wimbledonu i US Open 2010. W trwającym 57 minut meczu Estonka zgarnęła 20 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Zanotowano jej 20 kończących uderzeń i 14 niewymuszonych błędów. Zwonariowa miała pięć piłek wygranych bezpośrednio i 12 pomyłek.

- Cieszę się, że prawie przez cały mecz byłam agresywna. Pod koniec, gdy serwowałam po zwycięstwo, trochę się cofnęłam. Nie czułam, żebym robiła to, co powinnam, ale postarałam się o powrót do agresywnej gry - powiedziała Kanepi, która wyrównała na 1-1 bilans meczów ze Zwonariową. Ich pierwsza konfrontacja miała miejsce w ćwierćfinale US Open 2010. Kolejną rywalką byłej 15. rakiety globu będzie Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova lub Serbka Olga Danilović.

Tamara Zidansek (WTA 90) pokonała 6:3, 6:1 Antonię Lottner (WTA 150). W ciągu 68 minut Słowenka zamieniła na przełamanie sześć z 10 okazji. O ćwierćfinał zmierzy się z jedną z Rosjanek, Darią Kasatkiną lub Anną Kalinską.

Anastazja Potapowa (Rosja, WC) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria) 6:1, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Alaksandra Sasnowicz awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Moskwie?