Wimbledon: Hubert Hurkacz wygrał trzysetowy bój i jest w II rundzie eliminacji

Hubert Hurkacz pokonał w trzech setach Francuza Kenny'ego de Scheppera i awansował do II rundy eliminacji do wielkoszlemowego Wimbledonu.

Łukasz Iwanek
Hubert Hurkacz Agencja Gazeta / Łukasz Cynalewski / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W poniedziałek w Roehampton rozpoczęły się kwalifikacje do Wimbledonu. W I rundzie Hubert Hurkacz (ATP 123) pokonał 3:6, 7:6(3), 7:5 Kenny'ego de Scheppera (ATP 190). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistów. Polak po raz pierwszy gra w eliminacjach do Wimbledonu.

W pierwszym secie 31-letni de Schepper wykorzystał okazję na 4:2 i utrzymał przewagę. W drugiej partii Francuz z 3:5 doprowadził do tie breaka. W nim prowadził 3-2 z małym przełamaniem, ale pięć kolejnych punktów padło łupem Hurkacza. W decydującej odsłonie był tylko jeden break point. Polak odebrał rywalowi podanie w 11. gemie, a w 12. wykorzystał trzecią piłkę meczową.

W trwającym dwie godziny i 10 minut spotkaniu Hurkacz zaserwował sześć asów, a de Scheeper miał ich dziewięć. Polakowi zanotowano 37 kończących uderzeń i 28 niewymuszonych błędów. Francuz miał 31 piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek. Obaj tenisiści uzyskali po dwa przełamania.

De Schepper w Wimbledonie zanotował najlepszy wielkoszlemowy rezultat. Pięć lat temu dopiero w IV rundzie przegrał z Fernando Verdasco. Francuz trzeci rok z rzędu nie przeszedł kwalifikacji do tej lewy Wielkiego Szlema. Wcześniej przebrnął je trzy razy (2011, 2012, 2015).

Dla Hurkacza to trzeci występ w wielkoszlemowych eliminacjach. W styczniu w Australian Open wygrał w nich jeden mecz. W niedawnym Rolandzie Garrosie awansował do głównej drabinki, a następnie pokonał Tennysa Sandgrena oraz urwał seta Marinowi Ciliciowi.

W II rundzie trzystopniowych eliminacji rywalem Polaka będzie Reilly Opelka, mistrz juniorskiego Wimbledonu 2015. W 2014 roku Hurkacz przegrał z Amerykaninem w prestiżowym turnieju dla juniorów Eddie Herr ITF.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)