WTA Majorka: Lucie Safarova odprawiła Wiktorię Azarenkę. Awans Anastasiji Sevastovej

Czeszka Lucie Safarova pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach trawiastych na Majorce.

Łukasz Iwanek
Lucie Safarova Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Lucie Safarova
W II rundzie imprezy na Majorce doszło do starcia dwukrotnej mistrzyni Australian Open, Wiktorii Azarenki (WTA 85), z finalistką Rolanda Garrosa 2015 i półfinalistką Wimbledonu 2014, Lucie Safarovą (WTA 53). Zwyciężyła Czeszka 6:3, 6:4. Była piąta rakieta globu wykorzystała cztery z pięciu break pointów.

- Grałam naprawdę dobrze, agresywnie, świetnie funkcjonował mój serwis. Nie dałam Wiktorii czasu na odnalezienie rytmu. To mój pierwszy ćwierćfinał w tym roku. Miałam trzymiesięczną przerwę, więc cieszę się, że znów czuję się mocna. Mam nadzieję, że będę to kontynuować - powiedziała Safarova. Czeszka poprawiła na 2-6 bilans meczów z Białorusinką. Była to ich pierwsza konfrontacja na trawie. Kolejną rywalką Safarovej będzie Niemka Tatjana Maria.

Broniąca tytułu Anastasija Sevastova (WTA 20) wygrała 1:6, 6:3, 6:1 z Antonią Lottner (WTA 140). Niemka prowadziła 6:1, 3:2 z przełamaniem, ale do końca meczu zdobyła tylko jeden gem. W ciągu 91 minut Łotyszka obroniła siedem z 10 break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań.

Alison Riske (WTA 61) zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:3 Polona Hercog (WTA 64). W trwającym dwie godziny i 44 minuty meczu obie tenisistki miały łącznie 33 break pointy. Słowenka wykorzystała pięć z 11, a Amerykanka na przełamanie zamieniła sześć z 22 szans. W I rundzie Riske wyeliminowała Andżelikę Kerber. Kolejną jej rywalką będzie Samantha Stosur.

Ajla Tomljanović (WTA 72) pokonała 6:3, 6:3 Rebekę Peterson (WTA 76). W ciągu 72 minut Australijka zdobyła 23 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. W ćwierćfinale zmierzy się z Sevastovą.

Ajla Tomljanović (Australia, Q) - Rebecca Peterson (Szwecja, Q) 6:3, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Lucie Safarova awansuje do półfinału turnieju WTA na Majorce?