Roland Garros: Karen Chaczanow zasmucił gospodarzy. Fabio Fognini wygrał pięciosetówkę z Kyle'em Edmundem

Karen Chaczanow w trzech setach wygrał dwudniowy mecz I rundy rozgrywanego na kortach ziemnych w Paryżu wielkoszlemowego Roland Garros 2018 z Lucasem Pouille'em. Fabio Fognini po długiej batalii wyeliminował Kyle'a Edmunda.

Marcin Motyka
Karen Chaczanow Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Karen Chaczanow
Pojedynek III rundy Roland Garros 2018 pomiędzy Karenem Chaczanowem a Lucasem Pouille'em był rozgrywany na przestrzeni dwóch dni. Rozpoczął się w piątek, a przy prowadzeniu 6:3, 7:5, 1:1 Rosjanina został przerwany z opadów deszczu. Francuz, który w początkowej fazie meczu był dużo słabszy, otrzymał więc szansę, by po spokojnej analizie odmienić losy spotkania. Ale na nic to się zdało. W sobotę zdobył tylko dwa z siedmiu rozegranych gemów i tym sposobem Pouille, aktualnie najwyżej klasyfikowany reprezentant gospodarzy, pożegnał się z turniejem.

Dla 22-letniego Chaczanowa to drugi z rzędu awans do 1/8 finału Rolanda Garrosa. Wyrównał tym samym swoje najlepsze wielkoszlemowe osiągnięcia. O premierowy ćwierćfinał Rosjanin powalczy w niedzielę z rozstawionym z numerem drugim Alexandrem Zverevem.

Po raz pierwszy od 2013 roku w IV rundzie Rolanda Garrosa nie wystąpi ani jeden brytyjski tenisista. Ostatni, który miał na to szansę, Kyle Edmund, walczył jak lew, ale został wyeliminowany przez Fabio Fogniniego. 23-latek z Wysp po trzech godzinach i 34 minutach zaciętej rywalizacji uległ Włochowi 3:6, 6:4, 6:3, 4:6, 4:6.

Fognini, który w sobotnim meczu zapisał na swoim koncie siedem asów, siedem przełamań i 41 zagrań kończących, drugi raz w karierze zameldował się w 1/8 finału Roland Garrosa (poprzednio w 2011 roku, gdy doszedł do 1/4 finału). Kolejnym rywalem tenisisty z San Remo będzie lepszy z pary Marin Cilić - Fabio Fognini.

Do najlepszej "16" turnieju awansował także Maximilian Marterer. Niemiec wygrał 6:2, 6:1, 6:4 z Jürgenem Zoppem, "szczęśliwym przegranym z kwalifikacji", i po raz pierwszy zameldował się w tak zaawansowanej fazie imprezy Wielkiego Szlema. W IV rundzie 22-latek z Norymbergi zmierzy się z Rafaelem Nadalem bądź z Richardem Gasquetem.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 39,197 mln euro
piątek, 1 czerwca

III runda gry pojedynczej:

Fabio Fognini (Włochy, 18) - Kyle Edmund (Wielka Brytania, 16) 6:3, 4:6, 3:6, 6:4, 6:4
Karen Chaczanow (Rosja) - Lucas Pouille (Francja, 15) 6:3, 7:5, 6:3
Maximilian Marterer (Niemcy) - Jürgen Zopp (Estonia, LL) 6:2, 6:1, 6:4