WTA Madryt: udana niedziela dla Rumunek. Simona Halep i Sorana Cirstea w II rundzie

Rumunka Simona Halep rozbiła Rosjankę Jekaterinę Makarową i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach ziemnych w Madrycie.

Łukasz Iwanek
Simona Halep Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Simona Halep
Magiczne Pudełko w Madrycie to królestwo Simony Halep. Już cztery lata temu doszła do finału. Przegrała w nim z Marią Szarapową. Dwie ostatnie edycje w stolicy Hiszpanii Rumunka wygrała. Walkę o trzeci triumf liderka rankingu rozpoczęła od rozbicia 6:1, 6:0 Jekaterina Makarowa (WTA 32). W ciągu 51 minut tenisistka z Konstancy zgarnęła 15 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie jedna z Belgijek, Alison van Uytvanck lub Elise Mertens.

Karolina Woźniacka (WTA 2) pokonała 6:3, 6:1 Darię Gawriłową (WTA 24). W ciągu 78 minut Australijka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. Dunka obroniła pięć z sześciu break pointów. Mistrzyni Australian Open posłała 21 kończących uderzeń przy 15 niewymuszonych błędach. Gawriłowa miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. W II rundzie Woźniacka zmierzy się z inną Australijką Ashleigh Barty lub Włoszką Sarą Errani.

Samantha Stosur (WTA 57) zwyciężyła 6:1, 6:7(2), 6:3 Anastazję Pawluczenkową (WTA 27). W trwającym godzinę i 59 minut meczu Australijka zaserwowała 15 asów, zdobyła 43 z 52 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji. Kolejną rywalką mistrzyni US Open 2011 będzie Amerykanka Sloane Stephens lub Hiszpanka Silvia Soler.

Sorana Cirstea (WTA 35) pokonała 6:4, 2:6, 6:4 Katerinę Siniakovą (WTA 51). W trzecim secie Rumunka od 5:1 przegrała trzy kolejne gemy. Przy 5:4 od 0-30 zdobyła cztery punkty i po dwóch godzinach i trzech minutach zapewniła sobie awans do II rundy. Tenisistka z Targoviste to ćwierćfinalistka madryckiej imprezy z 2016 i 2017 roku. Kolejną jej przeciwniczką będzie Daria Kasatkina.

Monica Puig (WTA 69) wygrała 6:4, 2:6, 6:2 z Zariną Dijas (WTA 54). Portorykanka obroniła 11 z 16 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 11 szans. W II rundzie mistrzyni olimpijska zmierzy się z Czeszką Petrą Kvitovą lub Ukrainką Łesią Curenko.

Monica Puig (Portoryko, WC) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:4, 2:6, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do III rundy turnieju WTA w Madrycie?