WTA Praga: Petra Kvitova pewnym krokiem w ćwierćfinale. Awans Samanthy Stosur

Czeszka Petra Kvitova pokonała Rosjankę Natalię Wichliancewą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach ziemnych w Pradze.

Łukasz Iwanek
Petra Kvitova Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Rozstawiona z numerem drugim Petra Kvitova (WTA 10) bez problemów awansowała do ćwierćfinału turnieju w Pradze. W I rundzie odprawiła Terezę Smitkovą, a w środę pokonała 6:3, 6:1 Natalię Wichliancewą (WTA 83). W ciągu 56 minut Czeszka obroniła jednego break pointa, a sama wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie. Kolejną rywalką dwukrotnej mistrzyni Wimbledonu będzie Katerina Siniakova (WTA 51), która wygrała 6:4, 3:6, 6:3 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 102). Rosjanka zaserwowała 15 asów, ale wykorzystała tylko dwa z 10 break pointów.

Shuai Zhang (WTA 31) pokonała 6:4, 6:4 Elenę Gabrielę Ruse (WTA 220). W trwającym 88 minut spotkaniu Chinka odparła siedem z ośmiu break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania. W ćwierćfinale tenisistka z Tiencinu zmierzy się z Jasmine Paolini (WTA 144), która wygrała 6:4, 6:1 z Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA 86). Włoszka pięć razy odebrała rywalce podanie.

Mihaela Buzarnescu (WTA 37) zwyciężyła 6:0, 7:6(7) Antonię Lottner (WTA 158). W drugiej partii Rumunka wróciła z 3:5 i obroniła trzy piłki setowe. Kolejną jej przeciwniczką będzie Kristyna Pliskova (WTA 75), która pokonała 6:2, 7:6(3) Qiang Wang (WTA 65). Czeszka mogła zakończyć mecz szybciej niż w tie breaku drugiego seta, ale zmarnowała trzy piłki meczowe przy stanie 6:2, 5:4, 40-0. W ciągu 84 minut zaserwowała 13 asów i odparła sześć break pointów.

Samantha Stosur (WTA 57) wróciła ze stanu 1:4 w drugim secie i wygrała 6:4, 6:4 z Denisą Allertovą (WTA 104). W ciągu 76 minut Australijka posłała osiem asów i zdobyła 38 z 45 punktów przy swoim podaniu. W ćwierćfinale mistrzyni US Open 2011 zagra z Camilą Giorgi (WTA 58), która pokonała 6:4, 6:2 Tamarę Korpatsch (WTA 151). Niemka popełniła 10 podwójnych błędów.

Shuai Zhang (Chiny, 6) - Elena Gabriela Ruse (Rumunia, Q) 6:4, 6:4
Mihaela Buzarnescu (Rumunia, 7) - Antonia Lottner (Niemcy, Q) 6:0, 7:6(7)
Katerina Siniakova (Czechy, 8) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) 6:4, 3:6, 6:3
Samantha Stosur (Australia) - Denisa Allertova (Czechy) 6:4, 6:4
Kristyna Pliskova (Czechy) - Qiang Wang (Chiny) 6:2, 7:6(3)
Camila Giorgi (Włochy) - Tamara Korpatsch (Niemcy, LL) 6:4, 6:2
Jasmine Paolini (Włochy, LL) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, WC) 6:4, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Petra Kvitova awansuje do półfinału turnieju WTA w Pradze?