WTA Stambuł: Karolina Woźniacka złamała opór Sary Errani. Donna Vekić w ćwierćfinale

Dunka Karolina Woźniacka w trzech setach pokonała Włoszkę Sarę Errani w II rundzie turnieju WTA International na kortach ziemnych w Stambule.

Łukasz Iwanek
Karolina Woźniacka Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
W walce o ćwierćfinał imprezy w Stambule doszło do starcia mistrzyni Australian Open 2018 Karoliny Woźniackiej (WTA 2) z finalistką Rolanda Garrosa 2012 Sarą Errani (WTA 93). Dunka zwyciężyła 5:7, 6:3, 6:3 po dwóch godzinach i 26 minutach. W pierwszej partii wiceliderka rankingu z 2:5 wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek setowych, ale dwa kolejne gemy zdobyła Włoszka. W dwóch kolejnych setach Woźniacka złamała opór tenisistki z Bolonii.

W całym meczu było 12 przełamań, z czego siedem dla Dunki. Woźniacka zdobyła o 12 punktów więcej od Errani (109-97) i podwyższyła na 4-1 bilans konfrontacji z Włoszką. Kolejną rywalką wiceliderki rankingu będzie Francuzka Pauline Parmentier, z którą wygrała wszystkie trzy dotychczasowe spotkania.

Maria Sakkari (WTA 48) pokonała 6:3, 6:1 Aleksandrę Krunić (WTA 53). W ciągu 67 minut Greczynka zdobyła 25 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zaserwowała pięć asów. Obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała cztery z pięciu okazji na przełamanie.

Arantxa Rus (WTA 123) wygrała 2:6, 6:2, 6:0 z Danką Kovinić (WTA 121), finalistką imprezy z 2016 roku. W trwającym godzinę i 54 minuty meczu reprezentantka Czarnogóry popełniła osiem podwójnych błędów. Holenderka zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji. W ćwierćfinale zmierzy się z Sakkari.

Kateryna Bondarenko (WTA 78) skreczowała w drugim secie meczu z Poloną Hercog (WTA 75). Kolejną rywalką Słowenki będzie Swietłana Kuzniecowa. Donna Vekić (WTA 54) wykorzystała sześć z 10 break pointów i wygrała 6:1, 6:2 z Ajlą Tomljanović (WTA 95). W ćwierćfinale Chorwatka zagra z Iriną-Camelią Begu.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)

Arantxa Rus (Holandia, Q) - Danka Kovinić (Czarnogóra, Q) 2:6, 6:2, 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Karolina Woźniacka awansuje do półfinału turnieju WTA w Stambule?