WTA Bogota: porażka Alison Riske, awans Anny Karoliny Schmiedlovej

Amerykanka Alison Riske przegrała ze Słowenką Dalilą Jakupović w I rundzie turnieju WTA International na kortach ziemnych w Bogocie.

Łukasz Iwanek
Alison Riske Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Alison Riske
Alison Riske (WTA 91) po raz drugi przyleciała do Bogoty. W 2013 roku w I rundzie eliminacji przegrała z Veroniką Cepede Royg. Pięć lat później nie zdołała odnieść zwycięstwa w turnieju głównym. Amerykanka uległa 2:6, 2:6 Dalili Jakupović (WTA 141). W trwającym 75 minut spotkaniu Słowenka obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie. To dla niej drugi w tym roku wygrany mecz w głównym cyklu. W Tajpej pokonała Lizette Cabrerę.

Tatjana Maria (WTA 62) wygrała 6:3, 6:2 z Georginą Garcią-Perez (WTA 147). Rozstawiona z numerem pierwszym Niemka odparła jednego break pointa, a sama uzyskała trzy przełamania. Kolejną jej rywalką będzie Daniela Seguel (WTA 191), która pokonała 6:2, 6:2 Nicole Gibbs (WTA 118). Reprezentantka Chile od 0:2 zdobyła 11 gemów z rzędu.

Johanna Larsson (WTA 73) zwyciężyła 7:6(4), 6:1 Ysaline Bonaventure (WTA 133). W pierwszym secie Szwedka wróciła ze stanu 1:3. W trwającym 68 minut meczu Belgijka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko 11 z 27 punktów przy swoim drugim podaniu. Larsson to półfinalistka turnieju w Bogocie z ubiegłego sezonu.

Jasmine Paolini (WTA 151) rozbiła 6:0, 6:2 Lizette Cabrerę (WTA 162). W ciągu 67 minut Australijka zrobiła dziewięć podwójnych błędów i zgarnęła tylko cztery z 25 punktów przy własnym drugim podaniu. Włoszka obroniła siedem z ośmiu break pointów. Anna Blinkowa (WTA 115) pokonała 6:2, 6:4 Marię Camilę Osorio (WTA 924). Rosjanka zamieniła na przełamanie pięć z 12 okazji.

Anna Karolina Schmiedlova (WTA 132) zwyciężyła 7:5, 0:6, 6:1 Irinę Falconi (WTA 165). Słowaczka zdobyła o dwa punkty więcej od Amerykanki (88-86). Mistrzyni turnieju w Katowicach sprzed trzech lat wygrała pierwszy mecz w głównym cyklu od października 2016 roku (Luksemburg). Maria Herazo (WTA 443) wróciła z 1:3 w trzecim secie i pokonała 6:4, 1:6, 6:3 Terezę Martincovą (WTA 156). W czwartek Kolumbijka zagra z Magdą Linette.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)

Maria Herazo (Kolumbia, WC) - Tereza Martincova (Czechy) 6:4, 1:6, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Tatjana Maria awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Bogocie?