WTA Acapulco: Sloane Stephens obroniła piłkę meczową. Kristina Mladenović w ćwierćfinale

Amerykanka Sloane Stephens pokonała Holenderkę Arantxę Rus w II rundzie turnieju WTA International rozgrywanego w Acapulco.

Łukasz Iwanek
Sloane Stephens Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Po przegraniu ośmiu meczów z rzędu, Sloane Stephens (WTA 13) w Acapulco odniosła już dwa zwycięstwa. W walce o ćwierćfinał pokonała 5:7, 7:6(6), 6:0 Arantxę Rus (WTA 123). Holenderka najbardziej znana jest ze zwycięstw nad Kim Clijsters w Rolandzie Garrosie 2011 (po obronie dwóch piłek meczowych) oraz nad Samanthą Stosur w Wimbledonie 2012.

Rus była blisko wyeliminowania mistrzyni US Open. Prowadziła 7:5, 2:0. W tie breaku II seta wyszła na 3-0 i 5-3, a przy 6-5 miała piłkę meczową. Jednak Amerykanka obroniła się, a w III partii straciła tylko siedem punktów. W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu Holenderka popełniła 11 podwójnych błędów i zdobyła tylko 10 z 37 piłek przy swoim drugim podaniu. Stephens wykorzystała siedem z 13 break pointów.

Kolejną rywalką Amerykanki będzie Stefanie Vögele (WTA 183), która wróciła z 0:2 w I secie i pokonała 6:3, 6:4 Marię Sakkari (WTA 59). W ciągu 72 minut Szwajcarka zdobyła 22 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z 11 okazji.

Kristina Mladenović (WTA 14) wygrała 3:6, 6:3, 7:5 z Beatriz Haddad Maią (WTA 60). W III secie Brazylijka z 1:4 wyrównała na 5:5 po obronie trzech piłek meczowych, ale dwa kolejne gemy padły łupem Francuzki. W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu tenisistka z Rio de Janeiro popełniła dziewięć podwójnych błędów. W ćwierćfinale Mladenović zagra z Łesią Curenko (WTA 40), której w ubiegłym roku uległa w finale imprezy w Acapulco. Ukrainka wykorzystała sześć z 11 break pointów i pokonała 6:3, 6:1 Arinę Rodionową (WTA 130).

Daria Gawriłowa (WTA 26) wygrała 7:5, 6:3 z Renatą Zarazuą (WTA 253). W I secie Meksykanka z 1:4 wyszła na 5:4. Od tego momentu straciła siedem gemów z rzędu. W II partii reprezentantka gospodarzy zbliżyła się na 3:5, ale w dziewiątym gemie Gawriłowa wykorzystała piątą piłkę meczową. Australijka popełniła 12 podwójnych błędów, ale też zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji.

Shuai Zhang (WTA 33) pokonała 7:6(5), 6:4 Jil Teichmann (WTA 137). W trwającym 99 minut meczu było pięć przełamań, wszystkie w II secie, z czego trzy dla Chinki. W ćwierćfinale tenisistka z Tiencinu spotka się z Rebeccą Peterson (WTA 139), która wygrała 6:1, 6:4 z Moniką Puig (WTA 80). Szwedka zaserwowała osiem asów, zdobyła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z czterech break pointów.

Veronica Cepede Royg (WTA 82) zwyciężyła 7:6(3), 6:1 Irinę-Camelię Begu (WTA 36). Paragwajka odparła pięć z sześciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z pięciu okazji. Kolejną jej rywalką będzie Gawriłowa.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)

Rebecca Peterson (Szwecja, Q) - Monica Puig (Portoryko) 6:1, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Sloane Stephens awansuje do półfinału turnieju w Acapulco?