ATP Sao Paulo: Pablo Cuevas rozpoczął walkę o czwarty tytuł z rzędu. Awans Fabio Fogniniego

Broniący tytułu Pablo Cuevas w dwóch setach pokonał Sebastiana Ofnera w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Sao Paulo. Do ćwierćfinału awansowali też Fabio Fognini i Leonardo Mayer.

Marcin Motyka
Pablo Cuevas Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Pablo Cuevas
Król Sao Paulo powrócił do swojego królestwa. Pablo Cuevas wygrał trzy poprzednie edycje turnieju Brasil Open i w tym roku rywalizuje o kolejny triumf. Walkę o czwarty tytuł z rzędu rozpoczął w środę. W meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) pokonał po godzinie i 33 minutach 6:4, 7:6(4) kwalifikanta Sebastiana Ofnera.

Dla Cuevasa, który zapisał na swoim koncie trzy asy i dwa przełamania, to 14. z rzędu wygrany pojedynek w Sao Paulo. Ostatnią porażkę w tym turnieju poniósł w 2014 roku, ulegając w I rundzie Horacio Zeballosowi. O następne zwycięstwo powalczy w ćwierćfinale z Leonardo Mayerem. - Wiem, że pokonanie Cuevasa na tutejszych kortach to bardzo trudne zadanie - przyznał Argentyńczyk, który w środę wyeliminował rodaka, Carlosa Berlocqa.

Fabio Fognini źle zaczął spotkanie z Joao Dominguesem, ale doskonale skończył. Włoch przegrywał już 1:4, ale od tego momentu zdobył 12 z 14 rozegranych gemów i pokonał portugalskiego kwalifikanta 7:5, 6:1. - Pierwszy mecz w każdym turnieju nigdy nie jest łatwy. Ale wierzyłem w swoje umiejętności i stopniowo podnosiłem poziom. Od stanu 3:4 zauważyłem, że on gra coraz słabiej. Jestem zadowolony ze swojej postawy, szczególnie w drugim secie - powiedział rozstawiony z numerem drugim Fognini.

W ćwierćfinale Fognini zmierzy się z Guillermo Garcią-Lopezem, z którym ma bilans 4-3, w tym 3-2 na nawierzchni ziemnej. W 1/8 finału Hiszpan wygrał 7:6(3), 4:6, 6:4 z Federico Delbonisem, mistrzem Brasil Open z 2014 roku. Wygrywając w środę, Garcia-Lopez zrewanżował się Argentyńczykowi za porażkę sprzed dwóch tygodni z Buenos Aires. - Różnica polegała na tym, że w Buenos Aires starałem się przede wszystkim grać solidnie i czekać na błędy Federico, a w tym meczu byłem agresywny i dyktowałem warunki w większość wymian - ocenił 34-latek z Albacete.

Brasil Open, Sao Paulo (Brazylia)
ATP World Tour 250, kort ziemny w hali, pula nagród 516,2 tys. dolarów
środa, 28 lutego

II runda gry pojedynczej:

Fabio Fognini (Włochy, 2) - Joao Domingues (Portugalia, Q) 7:5, 6:1
Pablo Cuevas (Urugwaj, 3) - Sebastian Ofner (Austria) 6:4, 7:6(4)
Leonardo Mayer (Argentyna, 5) - Carlos Berlocq (Argentyna) 7:5, 6:4
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) - Federico Delbonis (Argentyna, 8) 7:6(3), 4:6, 6:4

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Sao Paulo?