WTA Acapulco: trzysetowe mecze Darii Gawriłowej i Iriny-Camelii Begu. Łesia Curenko w II rundzie

Australijka Daria Gawriłowa pokonała Amerykankę Madison Brengle i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Acapulco.

Łukasz Iwanek
Daria Gawriłowa Getty Images / Mark Metcalfe / Na zdjęciu: Daria Gawriłowa
Daria Gawriłowa (WTA 26) nie miała ostatnio dobrej passy. Z Australian Open odpadła w II rundzie, a w Pucharze Federacji przegrała z Martą Kostiuk i Nadią Kiczenok. Turniej w Acapulco tenisistka z Melbourne rozpoczęła od pokonania 4:6, 6:3, 6:3 Madison Brengle (WTA 76). W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu Australijka popełniła 11 podwójnych błędów, ale też wykorzystała siedem z 15 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Kristyna Pliskova lub Meksykanka Renata Zarazua.

Irina-Camelia Begu (WTA 36) wygrała 3:6, 6:2, 6:4 z Christiną McHale (WTA 81). W ciągu dwóch godzin i 15 minut Rumunka sześć razy straciła podanie, a sama zamieniła na przełamanie osiem z 16 okazji. W II rundzie zawodniczka z Bukaresztu zmierzy się z Veroniką Cepede Royg (WTA 82), która zwyciężyła 4:6, 7:6(1), 6:3 Belindę Bencić (WTA 70). Szwajcarka popełniła 11 podwójnych błędów. Paragwajka zdobyła 50 z 69 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Broniąca tytułu Łesia Curenko (WTA 40) pokonała 6:4, 6:1 Lauren Davis (WTA 102). W trwającym 77 minut spotkaniu było dziewięć przełamań, z czego sześć dla Ukrainki. Tenisistka z Kijowa zdobyła 67 ze 118 rozegranych punktów. W II rundzie spotka się z Ariną Rodionową (WTA 130), która prowadziła 6:2, 1:0 z Kateryną Kozłową (WTA 62), gdy Ukrainka skreczowała.

Przy stanie 2:6, 6:4, 5:0 dla Moniki Puig (WTA 80) spotkanie z mistrzynią olimpijską postanowiła poddać Diana Jastremska (WTA 166). W całym meczu Ukrainka popełniła 13 podwójnych błędów, z czego osiem w drugim secie. Kolejną rywalką Portorykanki będzie Francuzka Alize Cornet lub Szwedka Rebecca Peterson.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)

Arina Rodionowa (Australia) - Kateryna Kozłowa (Ukraina) 6:2, 1:0 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Daria Gawriłowa awansuje do ćwierćfinału turnieju w Acapulco?