Challenger Kioto: John Millman zastopował w ćwierćfinale Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz wygrał pierwszego seta, ale nie znalazł sposobu na pokonanie Johna Millmana w ćwierćfinale halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Kioto. W półfinale japońskiej imprezy wystąpi Australijczyk.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Agencja Gazeta / Piotr Skornicki / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W premierowej odsłonie klasyfikowany obecnie na 219. pozycji w rankingu ATP Hubert Hurkacz przełamał na 4:3. Następnie utrzymał nerwy na wodzy, gdy w 10. gemie podawał po zwycięstwo w pierwszej części spotkania. Polak obronił wówczas break pointa, a całą partię zwieńczył przy trzeciej piłce setowej.

John Millman szybko wyciągnął wnioski z porażki w pierwszej odsłonie. W dwóch kolejnych nie dał już wrocławianinowi żadnych szans. W drugim secie notowany aktualnie na 103. miejscu Australijczyk przełamał na 3:1. Z kolei w trzeciej części pojedynku zdobył breaki w pierwszym oraz piątym gemie. Po 83 minutach wygrał ostatecznie 4:6, 6:3, 6:2.

Hurkacz zakończył występ w Kioto na ćwierćfinale, za co otrzyma 15 punktów do rankingu ATP. Pozwoli mu to wyprzedzić w poniedziałek Kamila Majchrzaka i zostać drugą rakietą kraju. Z kolei Millman powalczy w sobotę o finał zawodów Shimadzu Kyoto Challenger. Jego przeciwnikiem będzie 19-letni rodak z Brisbane, Blake Ellis (ATP 674).

Shimadzu Kyoto Challenger, Kioto (Japonia)