WTA Doha: Karolina Woźniacka w 57 minut w III rundzie. Sorana Cirstea lepsza od Elise Mertens

Dunka Karolina Woźniacka rozbiła Niemkę Carinę Witthöft w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dosze. Odpadła półfinalistka tegorocznego Australian Open, Belgijka Elise Mertens.

Łukasz Iwanek
Karolina Woźniacka Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Dla Karoliny Woźniackiej Qatar Total Open to czwarty turniej w sezonie. W Auckland zaliczyła finał, w Australian Open zdobyła pierwszy wielkoszlemowy tytuł, a w Petersburgu odpadła w ćwierćfinale. W Dosze Dunka na początek rozbiła 6:2, 6:0 Carinę Witthöft (WTA 52). W ciągu 57 minut liderka rankingu wywalczyła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 12 break pointów. O ćwierćfinał Woźniacka zagra ze Słowaczką Magdaleną Rybarikovą lub Rumunką Moniką Niculescu.

Johanna Konta (WTA 11) pokonała 6:2, 6:2 Carlę Suarez (WTA 29). Mecz trwał 81 minut, ale to efekt niezwykle zaciętego szóstego gema II seta. Zawodniczki rozegrały w nim 36 punktów. Brytyjka zaserwowała siedem asów i odparła cztery z pięciu break pointów. W III rundzie zmierzy się z Niemką Andżeliką Kerber.

Julia Görges (WTA 10) zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:1 Barborę Strycovą (WTA 25). Niemka obroniła siedem z ośmiu break pointów i zgarnęła 31 z 43 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Łotyszka Jelena Ostapenko lub Rumunka Mihaela Buzarnescu.

Odpadła Elise Mertens (WTA 20), która przegrała 5:7, 4:6 z Soraną Cirsteą (WTA 38). Początek należał do półfinalistki tegorocznego Australian Open, która prowadziła 2:0 i miała dwa break pointy na 3:0. Jednak Rumunka wyszła na 3:2, w dziewiątym gemie wróciła z 15-40, a w 12. uzyskała przełamanie dające jej seta. W II partii Belgijka z 1:3 wyrównała na 3:3, ale końcówka znów należała do Cirstei. Kolejną przeciwniczką tenisistki z Targoviste będzie Hiszpanka Garbine Muguruza.

Sorana Cirstea (Rumunia) - Elise Mertens (Belgia, 15) 7:5, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Karolina Woźniacka awansuje do ćwierćfinału turnieju w Dosze?