ATP Rotterdam: Grigor Dimitrow i Andriej Rublow bez strat na inaugurację. David Goffin pierwszym ćwierćfinalistą

Grigor Dimitrow w dwóch setach pokonał Yuichiego Sugitę w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Rotterdamie. Do ćwierćfinału awansował już David Goffin, który w środę nie dał szans Feliciano Lopezowi.

Marcin Motyka
Grigor Dimitrow Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
Turniej w Rotterdamie jest dla Grigora Dimitrowa szczególny. To właśnie w tej imprezie wygrał pierwszy w karierze mecz w głównym cyklu, w 2009 roku jako 18-latek pokonując Tomasa Berdycha. W środę Bułgar po raz ósmy stanął na starcie ABN AMRO World Tennis Tournament. Na otwarcie wygrał 6:4, 7:6(5) z Yuichim Sugitą i podwyższył na 3-0 bilans bezpośrednich spotkań z Japończykiem.

Dla Dimitrowa nie był to łatwy pojedynek. O ile pierwszego seta wygrał pewnie, to w drugim miał problemy. Stracił podanie, przegrywał 3:5, ale odrobił straty i zwyciężył w tie breaku. Bułgar, który w ciągu 106 minut gry zaserwował dziewięć asów i wykorzystał dwie z pięciu piłek na przełamanie, w II rundzie zmierzy się z Filipem Krajinoviciem.

Lucas Pouille w ubiegłym tygodniu triumfował w turnieju w Montpellier, ale w Rotterdamie nie powiedzie mu się tak dobrze. Francuz odpadł w I rundzie, przegrywając 5:7, 4:6 z Andriejem Rublowem. - Nigdy nie jest łatwo wrócić na kort po tym, jak kilka dni wcześniej wygrało się turniej. Musisz wtedy radzić sobie z dodatkową presją. Ja oczywiście cieszę się z tego zwycięstwa - usprawiedliwiał rywala 20-letni Rosjanin, który w 1/8 finału stanie naprzeciw Damira Dzumhura. Bośniak wyeliminował Mariusa Copila, niedawnego finalistę imprezy w Sofii.

Odpadł już także inny tenisista, który w ubiegłym tygodniu zanotował finał, Richard Gasquet. Francuz, który w niedzielę walczył o tytuł zawodów w Montpellier, w środowym pojedynku z Pierre'em-Huguesem Herbertem opuścił kort już po kwadransie. Tym samym w II rundzie dojdzie do pojedynku kwalifikantów - Herbert zagra z Daniłem Miedwiediewem.

W holenderskiej konfrontacji Robin Haase pokonał 6:2, 6:2 Thiemo de Bakkera. - Mecze z kolegami zawsze są trudne. Dobrze serwowałem i potrafiłem wykorzystywać szanse, kiedy on nie trafiał pierwszym podaniem. To wprawdzie brzmi łatwo, ale takie nie jest - powiedział 30-latek z Hagi, który w kolejnej fazie zagra z rodakiem, Tallonem Griekspoorem, sensacyjnym pogromcą Stana Wawrinki z I rundy. - Dobrze się znamy i wiem, że to nie będzie łatwy mecz. Szkoda, że spotykamy się w tak wczesnej fazie turnieju - dodał Haase.

David Goffin został pierwszym ćwierćfinalistą ABN AMRO World Tennis Tournament 2018. W drodze do 1/4 finału Belg stracił zaledwie osiem gemów. W środę wygrał 6:1, 6:3 z leworęcznym Feliciano Lopezem. - Nie ma tu ze mną mojego trenera, ale na razie wszystko idzie dobrze. Pozostajemy w kontakcie telefonicznym i omawiamy moje występy - powiedział rozstawiony z numerem czwartym Goffin.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)