Cykl ITF: Szymon Walków z czwartym tytułem w deblu. Polak i Czech najlepsi w Milovicach

Szymon Walków i jego czeski partner Marek Gengel wygrali halowy turniej ITF na kortach twardych w Milovicach. W finale gry podwójnej pokonali duet gospodarzy - Filipa Dudę i Michala Konecnego.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / ANDREU DALMAU
W pierwszym secie rozstawieni z czwartym numerem Szymon Walków i Marek Gengel byli lepsi o jedno przełamanie. W drugiej partii nie zwieńczyli spotkania, a Filip Duda i Michal Konecny wykorzystali swoje szanse w tie breaku.

O losach tytułu zadecydował więc mistrzowski tie break. W rozgrywce tej Czesi prowadzili 5-4, lecz od tego momentu przegrali sześć kolejnych piłek. Po 84 minutach Polak i jego partner wygrali ostatecznie 6:3, 6:7(4), 10-5.

Dla Walkowa to czwarte deblowe trofeum w zawodowej karierze. W 2016 roku wygrał dwa turnieje wspólnie z Kamilem Gajewskim, zaś w obecnym sezonie był już razem z Ekwadorczykiem Ivanem Endarą najlepszy w Koszalinie. Nasz reprezentant grał także w ostatnich tygodniach w finałach halowych imprez w Jabloncu nad Nysą i Opawie, lecz wspólnie z Mateuszem Kowalczykiem nie sięgnął po trofea.

niedziela, 12 listopada
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

MĘŻCZYŹNI

Milovice (Czechy), 15 tys. dolarów, kort twardy w hali

finał gry podwójnej:

Szymon Walków (Polska, 4) / Marek Gengel (Czechy, 4) - Filip Duda (Czechy) / Michal Konecny (Czechy) 6:3, 6:7(4), 10-5

Czy Szymon Walków wygra w 2018 roku tytuł w singlu?