Challenger Bratysława: Kamil Majchrzak coraz bliżej Top 200 rankingu

Kamil Majchrzak pokonał 4:6, 6:3, 6:2 Słowaka Andreja Martina i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour w Bratysławie.

Łukasz Iwanek
Kamil Majchrzak PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak (ATP 223) w Bratysławie przeszedł kwalifikacje, a w turnieju głównym wygrał już dwa mecze. W I rundzie odprawił Kazacha Ołeksandra Niedowiesowa. W walce o ćwierćfinał Polak pokonał 4:6, 6:3, 6:2 Słowaka Andreja Martina (ATP 163).

W I secie reprezentant gospodarzy uzyskał przełamanie na 3:2 i utrzymał przewagę. W szóstym gemie II partii Martin oddał podanie i nie był w stanie odrobić straty. W decydującej partii Majchrzak odskoczył na 4:0 i kontrolował sytuację. Przy 5:2 Polak wykorzystał drugą piłkę meczową.

W ciągu godziny i 53 minut Majchrzak obronił dziewięć z 10 break pointów, a sam wykorzystał trzy z sześciu szans na przełamanie. Polak zaserwował pięć asów i zdobył 42 z 60 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Martin najwyżej w rankingu ATP był notowany na 98. miejscu. W 2016 roku w Umagu Słowak doszedł do jedynego do tej pory finału w głównym cyklu. W swojej karierze zdobył sześć tytułów rangi ATP Challenger Tour.

Majchrzak jest coraz bliżej debiutu w Top 200 rankingu. O półfinał challengera w Bratysławie Polak zmierzy się w piątek z rozstawionym z numerem czwartym Rumunem Mariusem Copilem (ATP 91).

Peugeot Slovak Open, Bratysława (Słowacja)