Challenger Shenzhen: Hubert Hurkacz wykorzystał szansę. W czwartek zagra o ćwierćfinał

Hubert Hurkacz awansował do II rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Shenzhen. We wtorek wrocławianin pokonał w dwóch setach rozstawionego z ósmym numerem Calvina Hemery'ego.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Francuz zajmuje obecnie 193. miejsce w rankingu ATP, ale od zwycięstwa w challengerze na mączce w fińskim Tampere po koniec lipca bieżącego roku nie wygrał ani jednego meczu na zawodowych kortach. Calvin Hemery nie może się odnaleźć na nawierzchni twardej, na której po raz piąty z rzędu musiał uznać wyższość rywala.

Tym razem szansę wykorzystał Hubert Hurkacz. Wrocławianin stracił w sumie osiem gemów w dwóch meczach eliminacji i był w lepszej sytuacji od tenisisty Trójkolorowych. Notowany na 343. pozycji Polak rozpoczął co prawda wtorkowy pojedynek od przegrania podania w drugim gemie, ale błyskawicznie odrobił to przełamanie. Losy premierowej odsłony rozstrzygnęły się w tie breaku, w którym nasz reprezentant odskoczył na 5-1 i wykorzystał pierwszą piłkę setową.

W drugiej partii Hurkacz błyskawicznie wziął się do pracy. Przełamał serwis przeciwnika w drugim gemie i od tego momentu kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. Po 72 minutach wygrał ostatecznie 7:6(4), 6:3 i w czwartkowym pojedynku o ćwierćfinał spotka się z Mohamedem Safwatem (ATP 214), który odprawił Rosjanina Tejmuraza Gabaszwilego. Egipcjanin trzy tygodnie temu mierzył się w Taszkencie z Kamilem Majchrzakiem i wywalczył zaledwie trzy gemy.

Hurkacz zdobył już w Shenzhen 13 punktów do rankingu ATP, co pozwoli mu awansować w okolice 320. lokaty.