ATP Wiedeń: Łukasz Kubot i Marcelo Melo przełamali opór Johna Isnera i Daniela Nestora

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo pokonali 7:6(3), 6:4 Amerykanina Johna Isnera i Kanadyjczyka Daniela Nestora w I rundzie gry podwójnej turnieju ATP World Tour 500 w Wiedniu.

Łukasz Iwanek
Marcelo Melo i Łukasz Kubot Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Marcelo Melo i Łukasz Kubot
Trzeci wspólny występ w Wiedniu Łukasz Kubot i Marcelo Melo rozpoczęli od zwycięstwa nad Johnem Isnerem i Danielem Nestorem. W I secie Polak i Brazylijczyk wrócili z 0:2, a w II partii z 1:3.

W trwającym 88 minut spotkaniu Kubot i Melo zdobyli 33 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronili osiem z 10 break pointów, a sami wykorzystali trzy z pięciu szans na przełamanie. Isner i Nestor zaserwowali dziewięć asów. Polak i Brazylijczyk nie posłali ani jednego, ale zdobyli o cztery punkty więcej od rywali (68-64).

Kubot i Melo kontynuują zwycięską serię w Wiedniu. W dwóch poprzednich sezonach triumfowali tutaj. Bilans ich wspólnych meczów w stolicy Austrii to teraz 9-0.

Polak i Brazylijczyk w tym roku wywalczyli pięć tytułów, wszystkie od marca do lipca (Miami, Madryt, Den Bosch, Halle, Wimbledon). W ćwierćfinale turnieju w Wiedniu ich rywalami będą Hindus Rohan Bopanna i Urugwajczyk Pablo Cuevas.

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,035 mln euro
środa, 25 października

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - John Isner (USA) / Daniel Nestor (Kanada) 7:6(3), 6:4

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do półfinał debla turnieju ATP w Wiedniu?