WTA Linz: awans rewelacji Wimbledonu, porażki Kiki Bertens i Anett Kontaveit

Słowaczka Magdalena Rybarikova pokonała 7:5, 6:3 Holenderkę Richel Hogenkamp i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Linzu.

Łukasz Iwanek
Magdalena Rybarikova PAP/EPA / HOW HWEE YOUNG / Na zdjęciu: Magdalena Rybarikova

W I rundzie imprezy w Linzu rozstawiona z numerem pierwszym Magdalena Rybarikova (WTA 28) zmierzyła się z Richel Hogenkamp (WTA 107). Słowaczka pokonała Holenderkę w dwóch setach. W trwającym 90 minut spotkaniu półfinalistka tegorocznego Wimbledonu obroniła 10 z 12 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Austriaczka Barbara Haas lub Niemka Carina Witthöft.

Monica Puig (WTA 67) przegrała 6:3, 4:6, 1:6 z Ajlą Tomljanović (WTA 177). Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro nie wykorzystała prowadzenia 6:3, 2:0. W trwającym godzinę i 51 minut spotkaniu sześć razy oddała podanie. W II rundzie Chorwatka zmierzy się z Mihaelą Buzarnescu (WTA 105), która pokonała 7:6(8), 6:3 Anett Kontaveit (WTA 35). W I partii Estonka odrobiła straty z 1:4, ale później nie wykorzystała dwóch piłek setowych. W II secie Rumunka ponownie wyszła na 4:1 i tym razem nie dała się dogonić.

Kiki Bertens (WTA 30) uległa 3:6, 6:7(4) Varvarze Lepchenko (WTA 60). W II partii Holenderka nie wykorzystała prowadzenia 5:3 oraz dwóch piłek setowych w 10. gemie. W trwającym godzinę i 48 minut meczu Amerykanka obroniła 11 z 14 break pointów.

Pierwszy mecz od czasu US Open 2016 rozegrała Anna-Lena Friedsam (WTA 1097). Niemka przez ponad rok walczyła z kontuzją barku. We wtorek uległa 2:6, 5:7 Viktorii Kuzmovej (WTA 142). W II partii Słowaczka wróciła z 2:5 i obroniła dwie piłki setowe w dziewiątym gemie. O ćwierćfinał 19-latka z Koszyc zmierzy się z Tatjaną Marią (WTA 52), która odparła pięć z sześciu break pointów i pokonała 6:1, 6:4 Ons Jabeur (WTA 84).

Wiktoria Tomowa (WTA 151) zwyciężyła 3:6, 7:6(6), 6:4 Naomi Broady (WTA 132). Brytyjka zaserwowała 16 asów i obroniła 10 z 12 break pointów, ale to nie dało jej awansu do II rundy. Zdobyła o siedem punktów mniej od Bułgarki (102-109). Denisa Allertova (WTA 104) wykorzystała tylko dwie z 11 szans na przełamanie i przegrała 5:7, 2:6 z Janą Fett (WTA 100).

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 10 października

I runda gry pojedynczej:

Magdalena Rybarikova (Słowacja, 1) - Richel Hogenkamp (Holandia) 7:5, 6:3
Tatjana Maria (Niemcy, 7) - Ons Jabeur (Tunezja) 6:1, 6:4
Varvara Lepchenko (USA) - Kiki Bertens (Holandia, 3) 6:3, 7:6(4)
Mihaela Buzarnescu (Rumunia, Q) - Anett Kontaveit (Estonia, 4) 7:6(8), 6:3
Ajla Tomljanović (Chorwacja) - Monica Puig (Portoryko) 3:6, 6:4, 6:1
Wiktoria Tomowa (Bułgaria, Q) - Naomi Broady (Wielka Brytania, LL) 3:6, 7:6(6), 6:4
Viktoria Kuzmova (Słowacja, Q) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy, WC) 6:2, 7:5
Jana Fett (Chorwacja, Q) - Denisa Allertova (Czechy) 7:5, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magdalena Rybarikova awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Linzu?