ATP Tokio: Marin Cilić pomścił porażkę rodaka, Kevin Anderson przegrał z Ryanem Harrisonem

Marin Cilić w dwóch setach pokonał Yasutakę Uchiyamę w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Tokio. Dalej gra David Goffin, odpadł za to Kevin Anderson, który przegrał z Ryanem Harrisonem.

Marcin Motyka
Marin Cilić PAP/EPA / MAURICIO DUENAS CASTANEDA / Marin Cilić

W I rundzie turnieju ATP w Tokio Yasutaka Uchiyama ograł Franko Skugora i odniósł debiutanckie zwycięstwo w głównym cyklu. W 1/8 finału na Japończyka czekał kolejny reprezentant Chorwacji, tyle że o wiele bardziej znany i wyżej notowany - Marin Cilić. Z tym wyzwaniem reprezentant gospodarzy już sobie nie poradził. 29-letni Cilić pomścił porażkę kolegi z drużyny narodowej i zwyciężył 6:3, 6:4.

Wygrana Chorwata ani przez moment nie była zagrożona. Najwyżej rozstawiony uczestnik Rakuten Japan Open Tennis Championships kontrolował mecz od pierwszej do ostatniej piłki. W ciągu 74 minut gry zaserwował 14 asów, przy własnym podaniu zdobył 76 proc. rozegranych punktów, ani razu nie został przełamany, uzyskał dwa breaki, posłał 27 zagrań kończących i popełnił tylko dziewięć niewymuszonych błędów.

W ćwierćfinale Cilić zagra z Ryanem Harrisonem, z którym ma bilans 5-1. Amerykanin w środę sprawił niespodziankę. Po ponad dwóch godzinach walki pokonał 6:3, 1:6, 7:6(2) oznaczonego "piątką" finalistę niedawnego US Open Kevina Andersona. Zwycięstwo nad aktualnie 16. w rankingu ATP Afrykanerem to dla 25-letniego Harrisona dziewiąty w karierze triumf nad rywalem z Top 20.

Diego Schwartzman w 56 minut odprawił z kwitkiem Bernarda Tomicia, który w Tokio wygrał pierwszy mecz od końcówki czerwca. Do 1/4 finału awansował także Adrian Mannarino. W pojedynku dwóch tenisistów leworęcznych Francuz bez straty partii okazał się lepszy od Jiriego Vesely'ego.

W środę rozegrano również dwa zaległe mecze I rundy. David Goffin, ubiegłotygodniowy mistrz turnieju w Shenzhen, wygrał 7:5, 6:1 z Feliciano Lopezem i w następnej fazie powalczy z Matthew Ebdenem. Z kolei Ołeksandr Dołgopołow, finalista Shenzhen Open, wyeliminował Daniła Miedwiediewa. W kolejnej fazie Ukrainiec zmierzy się ze Steve'em Johnsonem.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)