ATP Petersburg: Fabio Fognini obronił meczbole i pokonał Roberto Bautistę. W finale zagra z Damirem Dzumhurem

Fabio Fognini obronił dwie piłki meczowe i po tie breaku decydującego seta pokonał Roberto Bautistę w półfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Petersburgu. Finałowym rywalem Włocha będzie Damir Dzumhur.

Marcin Motyka
PAP/EPA / PETER SCHNEIDER

To był mecz, który pod względem emocji mógł zadowolić nawet najbardziej wymagających sympatyków tenisa. W półfinale turnieju ATP w Petersburgu Fabio Fognini i Roberto Bautista stworzyli widowisko trzymające w napięciu do samego końca. Ostatecznie zwycięzcą został Włoch, który pokonał najwyżej rozstawionego Hiszpana 2:6, 7:6(7), 7:6(5), choć w drugim secie przegrywał już 1:3, a w tie breaku tej partii musiał bronić dwóch piłek meczowych.

Dla Fogniniego to 14. awans do finału turnieju głównego cyklu, w którym będzie mógł zdobyć szósty tytuł. W obecnym sezonie cieszył się już z mistrzostwa w Gstaad. O tytuł w Petersburgu zagra po raz drugi. Przed pięcioma laty przegrał decydujący pojedynek z Martinem Klizanem.

Chronologicznie pierwszy sobotni półfinał zakończył się w dwóch setach. Damir Dzumhur wygrał 6:3, 7:5 z Janem-Lennardem Struffem. - To dla mnie wielki dzień. Myślę, że rozegrałem jeden z najlepszych meczów w sezonie. Od początku do końca grałem na wysokim poziomie i byłem agresywny. Świetnie serwowałem, returnowałem i zagrywałem z forhendu - powiedział Bośniak.

Tym samym 25-latek z Sarajewa awansował do drugiego w karierze finału turnieju rangi ATP World Tour. W sierpniu w meczu o tytuł w Winston-Salem nie sprostał Roberto Bautiście.

Niedzielny finał Sankt Petersburg Open (początek o godz. 15:30 czasu polskiego) będzie trzecią konfrontacją pomiędzy Fogninim a Dzumhurem. Obie poprzednie odbyły się na mączce w Umagu (sezony 2015-16) i zostały wygrane przez Włocha.

Sankt Petersburg Open, Petersburg (Rosja)