ITF Bydgoszcz: Hubert Hurkacz znów lepszy od Marcina Gawrona. Adam Chadaj wygrał 11. mecz z rzędu

Hubert Hurkacz i Adam Chadaj jako pierwsi Polacy awansowali do ćwierćfinału turnieju ITF na kortach ziemnych w Bydgoszczy. Seta do zwycięstwa potrzebuje Adrian Andrzejczuk, którego pojedynek przerwano z powodu opadów deszczu.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz PAP/EPA / SOEREN STACHE / Hubert Hurkacz

Rozstawiony z drugim numer Hubert Hurkacz znów musiał wracać ze stanu 0-1 w setach, aby pokonać Marcina Gawrona. Tak było również dwa lata temu w eliminacjach do challengera w niemieckim Eckental. W środę wrocławianin pokonał nowosądeczanina 4:6, 7:5, 6:2 w ramach futuresa Bydgoszcz Centrum Cup.

Adam Chadaj nie przestaje zadziwiać. Leworęczny warszawianin zwyciężył oznaczonego "ósemką" Ukraińca Artema Smirnowa 6:1, 7:5 i awansował do ćwierćfinału bydgoskiego turnieju. Dla 33-latka był to już 11. z rzędu wygrany mecz na zawodowych kortach. Pod koniec lipca Chadaj jako kwalifikant był najlepszy w Mrągowie. W Bydgoszczy także udanie przeszedł przez eliminacje i w sumie zwyciężył już w czterech spotkaniach.

W piątkowym ćwierćfinale Chadaj zmierzy się z Australijczykiem Aleksandarem Vukiciem, który w trzech setach odprawił Austriaka Gibrila Diarrę. Z kolei Hurkacz mógł skrzyżować rakiety z Pawłem Ciasiem, lecz ten przegrał z oznaczonym "piątką" Czechem Janem Mertlem 4:6, 1:6.

Na II rundzie i z dorobkiem jednego punktu zakończył również zmagania Piotr Gryńkowski. Polak nie sprostał rozstawionemu z szóstym numerem Boyowi Westerhofowi, przegrywając 1:6, 4:6. Holender czeka na rywala w ćwierćfinale. Na jego drodze stanie Adrian Andrzejczuk lub Ivan Endara. W środę Polak zdołał wygrać seta, ale jak gra zostanie wznowiona, to Ekwadorczyk będzie podawał po zwycięstwo w drugiej partii.

Organizatorzy Bydgoszcz Centrum Cup zaplanowali na czwartek trzy pozostałe mecze II rundy singla oraz zaległe ćwierćfinały i półfinały debla. Początek zmagań o godz. 10:00.

Bydgoszcz Centrum Cup, Bydgoszcz (Polska)
ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 25 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

II runda gry pojedynczej:

czwartek, 17 sierpnia

Mats Moraing (Niemcy, 1) - Maciej Smoła (Polska)
Ivan Endara (Ekwador, 4) - Adrian Andrzejczuk (Polska) 3:6, 5:4 *do dokończenia
Carlos Gomez-Herrera (Hiszpania, 7) - Jan Gałka (Polska, WC)

półfinał gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 1) / Maciej Smoła (Polska, 1) - Ołeksij Kolisnyk (Ukraina, 3) / Oleg Prihodko (Ukraina, 3)

Artem Smirnow (Ukraina, 2) / Wołodymir Użyłowski (Ukraina, 2) lub Marcin Gawron (Polska) / Carlos Gomez-Herrera (Hiszpania) - Michał Dembek (Polska, 4) / Hubert Hurkacz (Polska, 4) lub Tim Kopinski (USA) / Aleksandar Vukić (Australia)

ćwierćfinał gry podwójnej:

Artem Smirnow (Ukraina, 2) / Wołodymir Użyłowski (Ukraina, 2) - Marcin Gawron (Polska) / Carlos Gomez-Herrera (Hiszpania) 0:1 *do dokończenia

Michał Dembek (Polska, 4) / Hubert Hurkacz (Polska, 4) - Tim Kopinski (USA) / Aleksandar Vukić (Australia) 1:0 *do dokończenia

Karol Drzewiecki (Polska, 1) / Maciej Smoła (Polska, 1) - Gaston Briano (Argentyna) / Juan Pablo Ficovich (Argentyna) 6:0, 6:1

Ołeksij Kolisnyk (Ukraina, 3) / Oleg Prihodko (Ukraina, 3) - Mehrdad Shahidipour (Iran, WC) / Noe Sytkow (Polska, WC) 6:0, 6:0

Czy Adam Chadaj i Hubert Hurkacz spotkają się w półfinale?