Cykl ITF: Tamara Korpatsch zatrzymała Magdalenę Fręch. Trwa zwycięska passa Macieja Rajskiego

Magdalena Fręch okazała się lepsza od pogromczyni Katarzyny Piter, Anny Kalinskiej, ale w ćwierćfinale turnieju ITF w Hechingen musiała uznać wyższość Tamary Korpatsch. Na niemieckiej mączce w Wetzlar już w półfinale jest Maciej Rajski.

Rafał Smoliński
Tamara Korpatsch PAP/EPA / PETER SCHNEIDER / Tamara Korpatsch

Z powodu czwartkowych opadów deszczu i burz piątek był bardzo pracowitym dniem dla Magdaleny Fręch. Najpierw łodzianka rozegrała mecz II rundy z oznaczoną "czwórką" Anną Kalinską i dość niespodziewanie gładko pokonała Rosjankę 6:0, 6:3.

Po regulaminowej przerwie Polka wyszła na kort do pojedynku ćwierćfinałowego, w którym jej przeciwniczką była Tamara Korpatsch. Niemka dała się już w obecnym sezonie poznać z dobrej strony (była m.in. w ćwierćfinale zawodów WTA International w Gstaad). W Hechingen udanie przeszła przez eliminacje i w piątek pokonała naszą reprezentantkę 6:2, 6:2.

Fręch może być zadowolona z singlowego startu, który pozwoli jej poprawić życiówkę. W poniedziałek powinna znaleźć się w okolicy 240. miejsca. W piątek łodzianka zagrała jeszcze trzeci mecz, w deblu. W parze z Ukrainką Aloną Fominą przegrała jednak z duetem Camilla Rosatello i Sofia Szapatawa 5:7, 3:6.

W niemieckim Wetzlar do ośmiu wzrosła seria zwycięstw Macieja Rajskiego. W piątek Polak rozegrał trwający dwie godziny i 27 minut pojedynek z Sumitem Nagalem. W 10. gemie trzeciego seta rozstawiony z "dwójką" Hindus był już o dwie piłki od wygranej, ale stracił serwis. Rajski zwyciężył ostatecznie 6:4, 3:6, 7:6(3) i w sobotnim półfinale spotka się z oznaczonym siódmym numerem Niemcem Janem Choinskim.

ćwierćfinał gry podwójnej:

Camilla Rosatello (Włochy) / Sofia Szapatawa (Gruzja) - Magdalena Fręch (Polska) / Alona Fomina (Ukraina) 7:5, 6:3