ATP Los Cabos: Ivo Karlović nie obroni tytułu. Awans Fernando Verdasco do II rundy

Ivo Karlović nie powtórzy zeszłorocznego triumfu w turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Los Cabos. We wtorek lepszy od Chorwata już w I rundzie okazał się francuski kwalifikant Quentin Halys.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / DEAN LEWINS

Pojedynek trwał 100 minut, w ciągu których Ivo Karlović posłał 12 asów i zmarnował cztery break pointy. Doświadczony Chorwat przegrał jednak oba tie breaki, przez co Quentin Halys zwyciężył 7:6(5), 7:6(8). Francuz powalczy w środę o ćwierćfinał z Bośniakiem Damirem Dzumhurem.

Problemy z odniesieniem zwycięstwa miał Fernando Verdasco. Rozstawiony z "szóstką" Hiszpan powrócił ze stanu 0-1 w setach i pokonał Amerykanina Ernesto Escobedo 6:7(6), 7:5, 6:2. W środę przeciwnikiem leworęcznego mieszkańca Madrytu będzie Francuz Vincent Millot, który odprawił "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji Brytyjczyka Brydana Kleina.

Do II rundy awansowali we wtorek Amerykanie Bjorn Fratangelo i Taylor Fritz. Dołączył do nich Kanadyjczyk Peter Polansky, który po raz trzeci w ostatnich tygodniach zwyciężył Japończyka Yasutakę Uchiyamę (wcześniej uczynił to w challengerach w Winnipeg i Granby).

Na środę organizatorzy zawodów w Los Cabos zaplanowali do rozegrania wszystkie mecze II rundy singla. Na głównej arenie zaprezentują się kolejno Sam Querrey, Tomas Berdych i zeszłoroczny finalista Feliciano Lopez.

Abierto Mexicano de Tenis Mifel, Los Cabos (Meksyk)