WTA Nanchang: Jelena Janković wyeliminowana przez Jing-Jing Lu, Shuai Peng w ćwierćfinale

Serbka Jelena Janković przegrała 6:2, 1:6, 2:6 z Chinką Jing-Jing Lu w II rundzie turnieju WTA International na kortach twardych w Nanchang.

Łukasz Iwanek
PAP/EPA / LARRY W. SMITH

Od początku turnieju tenisistki zmagają się z ponad 30-stopniowymi upałami w prowincji Jiangxi. W I rundzie Jelena Janković (WTA 70) wyeliminowała Jiaqi Kang, a w czwartek uległa innej reprezentantce gospodarzy, Jing-Jing Lu (WTA 272). W trwającym dwie godziny i cztery minuty spotkaniu Serbka popełniła 12 podwójnych błędów i pięć razy oddała podanie. Dwa lata temu była liderka rankingu zdobyła w Nanchang tytuł. Wtedy był to challenger WTA z pulą nagród 125 tys. dolarów. Od ubiegłego sezonu jest to turniej głównego cyklu rangi International.

W ćwierćfinale Lu zagra z Nao Hibino (WTA 92), która w czwartek nie wygrała nawet gema w meczu z Kristyną Pliskovą (WTA 37). Czeszka prowadziła 3:0, gdy w trakcie przerwy postanowiła włączyć wentylator i próbując przesunąć go bliżej rozcięła sobie kciuk prawej dłoni. Interwencja medyczna na niewiele się zdała i spotkanie zakończyło się kreczem.

Krecz miał miejsce również w meczu Shuai Peng (WTA 32) z Terezą Martincovą (WTA 117). Czeszka przegrywała 2:6, 2:3 i zeszła z kortu. Kolejną rywalką półfinalistki US Open 2014 będzie Lin Zhu (WTA 122), która zaserwowała siedem asów oraz zdobyła 28 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:3, 6:4 Fang Ying Xun (WTA 295).

Yafan Wang (WTA 147) wygrała 6:0, 6:2 z Kai-Chen Chang (WTA 113). Tajwanka popełniła dziewięć podwójnych błędów i zdobyła tylko dwa z 20 punktów przy swoim drugim podaniu. Chinka obroniła siedem z ośmiu break pointów, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. W ćwierćfinale reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Su-Wei Hsieh.

Yafan Wang (Chiny, WC) - Kai-Chen Chang (Tajwan) 6:0, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Shuai Peng awansuje do półfinału turnieju WTA w Nanchang?