Challenger Poznań: Guido Andreozzi i Aleksiej Watutin powalczą o tytuł

Guido Andreozzi i Aleksiej Watutin spotkają się ze sobą w niedzielnym finale turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Poznaniu. Argentyńczyk i partnerujący mu Hiszpan Jaume Munar wygrali w sobotę rywalizację w deblu.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO

Oba sobotnie półfinały zostały rozegrane na trzysetowym dystansie, a ich zwycięzcy musieli wracać ze stanu 0-1. Najpierw Guido Andreozzi pokonał Adama Pavlaska 3:6, 6:2, 6:2. Czech po raz trzeci w karierze osiągnął półfinał zawodów Poznań Open, ale znów nie zdołał przejść do dalszej fazy. Argentyńczyk powalczy w niedzielę o piąty w karierze singlowy tytuł rangi ATP Challenger Tour.

W premierowym finale challengera wystąpi natomiast Aleksiej Watutin. Rosjanin przegrał partię otwarcia meczu z Goncalo Oliveirą 2:6, ale odpowiedział w drugiej odsłonie, w której zwyciężył w stosunku 7:5. Decydujący set w pełni należał już do Watutina, który po trudnym pojedynku pokonał ostatecznie Portugalczyka 2:6, 7:5, 6:2.

Po regulaminowym odpoczynku rozegrano finał debla. Bardziej zmęczony Oliveira i partnerujący mu Tomasz Bednarek wygrali premierową odsłonę po tie breaku. Drugi set zapisali na swoje konto Andreozzi i Jaume Munar, którzy znakomicie spisali się również w mistrzowskim tie breaku. Argentyńsko-hiszpańska para wygrała 6:7(4), 6:3, 10-4 i sięgnęła po tytuł w grze podwójnej zawodów w Poznaniu.

Niedzielny finał singla turnieju Poznań Open 2017 zaplanowano na godz. 12:00.

finał gry podwójnej:

Guido Andreozzi (Argentyna) / Jaume Munar (Hiszpania) - Tomasz Bednarek (Polska, 4) / Goncalo Oliveira (Portugalia, 4) 6:7(4), 6:3, 10-4